Trump potvrdil, že nemiluje Fed

3. 3. 2019 :: Autor: Jan Dvořák

Americký prezident Donald Trump o víkendu potvrdil, že má s Fedem problém. Prohlásil, že dolar je příliš silný, což vnímá jako problém. Podle Trumpa má být dolar silný do té míry, aby posiloval pozici Spojených států. Neměl by však být moc silný, aby negativně ovlivňoval obchodování Spojených států s jinými zeměmi. A přesně to se podle něj v současné době děje.
Jako hlavní příčinu označil šéfa Fedu J. Powella, který zvyšoval úrokové sazby. Mimochodem, během svého dvouhodinového projevu se vyvaroval uvedení jeho jména, i když všem bylo jasné, o kom je řeč. Tituloval ho také jako člověka, který miluje zvyšování úrokových sazeb a podobně.
Podle Trumpa je zmíněné zvyšování úroků zodpovědné i za inflaci. To je přesně v souladu s jeho prosincovým tweetem „The only problem our economy has is the Fed.“ Podle dostupných informací by Trump Powella velice rád odvolal, nemá k tomu však nástroje.
Trhy očekávají, že na březnovém zasedání vedení Fedu se úrokové sazby měnit nebudou. Zvláště, když Powell pár dní před tím oznámil, že Fed bude s další změnou vyčkávat.
Drahé kovy jsou dobrým nástrojem pro ochranu před nejistotou, v době, kdy centrální banka bojuje a prezidentem apod. Pokud se vám zdá volatilita ceny zlata nebo stříbra velká a chtěli byste ji zmenšit, využijte k tomu Stříbrný účet pro spoření nejen do fyzického investičního stříbra, ale i do fyzického investičního zlata. Pravidelnými úložkami a následným průměrováním cen dosáhnete významného zmenšení volatility.

 

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).