Trump: Fed se zbláznil

11. 10. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Středa byla na akciových trzích ve znamení poklesu. Index S&P 500 klesl o 3 % , NASDAQ o 4 %. Byla to největší korekce od letošního února. Zatím, opravdu super velký pokles. Graf je z dílny QTR Research. Připomínám, že trocha nadhledu neškodí – podívejte se k roku 1988 a ten malý zoubek přestavuje „konec světa“ s více než 20% poklesem na podzim 1987.
 

 
Prezident Trump, který se ještě před týdnem chlubil, jak za jeho vlády akciové trhy dosahují nových maxim, během týdne úplně změnil názor. Stačil větší pokles a otočil, akcie se mu přestaly líbit.
 
A to i přes to, že před tím během dne vydal jiné prohlášení, že se jedná jen o korekci, na kterou všichni čekali a počítali s ní.  O pár hodin později se mu již pokles přestal líbit. Samozřejmě, že Trump je rád, že ekonomika šlape, ale to, co by mohlo znervóznět voliče před blížícími se volbami do Kongresu rád nemá. Jako viníka označil Fed, který se podle něj se zvyšováním úrokových sazeb zbláznil.
 
Primární náplní práce Fedu ale není hlídání výše akciových trhů. Ta by Fed správně neměla vůbec zajímat. Zvyšovabním sazeb Fed jen dělá svoji práci. Dá se říci, že jen dohání zpoždění, když se zvyšování sazeb nezačal dřív.
 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).