Stříbro nad 200denním klouzavým průměrem

2. 1. 2019 :: Autor: Jan Dvořák

Cena stříbra se tento týden po delší době opět dostala nad 200denní klouzavý průměr. Proč o tom píšu? Protože 200denní klouzavý průměr je jedním z nejčastěji používaných průměrů při analýze pohybu ceny investic.
 
Klouzavý průměr ve své podstatě ukazuje trend. To je jeho hlavní funkce. Když klouzavý průměr roste, značí to že i trend jako takový je rostoucí. Vezmeme-li v úvahu víkendy apod. 200 pracovních dní je přibližně 10 měsíců. To, co tento týden předvedla cena zlata stříbra ukazuje, že se dostala do dlouhodobějšího růstového trendu.
 
Tohle ve graf po pondělním obchodování, ve středu šla cena stříbra ještě výše, v době přípravy článku byla 15,60 USD. To jen podpořilo pozici ceny stříbra nad tímto průměrem.
 

 
Mimochodem, ti z vás, kteří používají Stříbrné účty, mají za sebou první letošní nákup. Ti, co jste si jako novoroční předsevzetí dali začít pracovat na finanční nezávislosti, neváhejte a založte si ho taktéž. Věřte, že vám to pomůže.

 

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).