Sílící dolar a klesající zlato

17. 5. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Tento týden dosáhl dolar šestiměsíčních maxim. Dolar tlačilo v úterý a ve středu nahoru zvyšování úroků a stávající stabilita růstu americké ekonomiky. K tomu se přidává tlak je oslabení eura díky zpomalení růstu ekonomik eurozóny (hlavně německé) a zprávy o tom, že by italská vláda mohla požádat ECB o odpuštění dluhů za 250 miliard euro. Přepočteno na koruny, je to přibližně pětinásobek státního dluhu České republiky.
 
Oba tyto faktory se sčítají. Výsledkem je nemalé rychlé posílení dolaru vůči euru.
 

 
To vše se projevilo na úterním vývoji ceny zlata, skokový pokles o cca 20 dolarů je vidět v úterý. Další pokles pokračoval ve středu, ztráty však byly poté kompenzovány růstem ceny.
 
Něco takového samozřejmě nelze nikdy vyloučit. Proto je dobré investovat do drahých kovů dlouhodobě a nespekulovat na denní pohyby ceny.  Ideálním nástrojem pro toto řešení je Stříbrný účet. Nakupuje se na něj automaticky první obchodní den v měsíci nehledě na aktuální cenu. To je možné jak do investičního stříbra, tak i do investičního zlata. Díky průměrování nákladů tak pomáhá snížit volatilitu a zároveň zvýšit efektivitu celé investice.

 

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).