Říjnové ohlédnutí

31. 10. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Asi jste zaregistrovali, že akcioví investoři letos v říjnu moc radosti nezažili (šlo pro ně o nehorší měsíc od krize let 2008 / 2009). Proto se vyplácí diverzifikace, kde drahé kovy mají své místo. V říjnu jsme byli na trhu drahých kovů a s ním propojeným kurzem dolaru svědky několika událostí, které řadě lidí pravděpodobně unikli. Začnu cenou zlata:
 

 
Zde jsem stručně zmínil to nejvýznamnější:
 
Jde o měsíc s největším zhodnocení dolaru vůči ostatním světovým měnám od zvolení D. Trumpa prezidentem před dvěma lety. Napomohl tomu i Fed, který D. Trump bytostně pro jeho zvyšování úroků nesnáší. Všechno zlé je pro něco dobré. Zvláště před volbami.
 
Rekorní posilování doalru by mělo srazit cenu drahých kovů dolů. Avšak byli jsme svědky opaku – cena zlata rostla současně s rostoucím kurzem dolaru. Paralelního růstu kurzu dolaru i ceny zlata jsme byli svědky naposledy před více než rokem a půl – v únoru 2017. Proto i zde stojí za pozornost a sledování budoucího dění.
 
Koncem měsíce Čína nezvládla navázání juanu na zlato a výsledkem bylo největší měsíční posílení ceny zlata v čínském juanu od června 2016. Říjnové posílení je tady.
 

 
Proto opět uvádím, že trefit dno jakéhokoliv aktiva je náhoda. Pokud chcete budovat zlaté a stříbrné rezervy, je tu pro vás Stříbrný účet. Nulové poplatky za nákup a skladování patří mezi jednu z  hlavních výhod Stříbrného účtu. Proto neváhejte a využívejte ho k vaší plné spokojenosti.

 

 

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).