Příliv peněz do zlatých ETF v dubnu

10. 5. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Duben byl pro zlatá ETF velmi dobrým měsícem. Dubnový příliv prostředků je největší měsíční příliv za více než rok a zároveň je více než dvojnásobný v porovnání s celým prvním čtvrtletím letošního roku. ETF musely v dubnu nakoupit 72 tun zlata, čímž se celkový objem zlata drženého v ETF přiblížil hranici 2.500 tun. Tento příliv pomohl udržet cenu zlata nad 1.300 dolary za unci.
 
Více než polovina nových přírůstků (44 tun) směřovalo do severoamerických ETF. Z toho 25 tun mířilo do největšího světového ETF – SPDR Gold Shares. Do Ishares Gold Trust připlynulo 17 tun zlata. O zbytek se podělily další malé ETF.
 
Do evropských ETF směřovalo 27 tun. Největší podíl připlynul do Xtrackers Physical Gold (8 tun) a Invesco Physical Gold či Xetra-Gold získaly po 6 tunách.
 
Nezapomínejme ale, že i zlatá ETF jsou pořád jenom cenné papíry. Sice podle stanov ETF kryté fyzickým zlatem (nebo stříbrem), ale pořád jde o cenné papíry.  Proto je vhodné ve svém portfoliu mít i část úspor ve fyzických drahých kovech – zlato i stříbro.

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).