Média & Blog

Pozor! Změna provozovatele Burzy drahých kovů.

1. 9. 2019 - Autor: Jindřich Walter

Vážení uživatelé Burzy drahých kovů,

 

jistě jste si všimli, že letos společnost SILVERUM s.r.o. oslavila 10 let své existence. Firma se úspěšně rozvíjí a tím roste i množství klientů a obrat. Snažíme se neustále vylepšovat a zatraktivňovat naše stěžejní produkty, tedy e-shop a spoření Stříbrný účet. Náš třetí projekt, aukční portál Burzu drahých kovů (BDK), však zůstával zatím tak trochu popelkou. Je sice mezi našimi klienty velmi oceňován, nevyužívá ale zdaleka celý svůj potenciál. A to je jistě velká škoda, zanedbávat zajímavý a perspektivní projekt.

 

Rozhodli jsme se proto dosud poněkud opomíjenou BDK „restartovat“ a investovat do ní více úsilí i finančních prostředků. Připravíme zcela nový, moderní web. Zkvalitníme samotný systém obchodní platformy. Chceme postupně vylepšit stávající funkcionalitu a přidat další možnosti. Takové úkoly je ale třeba dobře zorganizovat, především oblast logistiky, IT či kapitálového zajištění.

 

Tomu by mělo napomoci osamostatnění BDK od ostatních projektů Silvera, novým provozovatelem se proto stává společnost INSURANCE TRADE s.r.o. (dále jen InsT), která patří do holdingu Silverum. V souvislosti s touto změnou jsme aktualizovali obchodní podmínky, které naleznete ZDE.

 

Nový provozovatel je důležitý pro další rozvoj BDK. Z hlediska samotného fungování služby a jejich klientů však nemá žádné podstatné dopady. Původní platforma na doméně BurzaDrahychKovu.cz zůstává beze změny, dokud nebude nahrazena modernizovanou. Přihlašovací údaje i nabídky v systému zůstávají, nové lze doplňovat a staré měnit. Cenová politika a ostatní podmínky se též nemění.

 

Pozor, změna provozovatele má pro klienty dva podstatné důsledky:

 

1. Je třeba uzavřít smlouvy mezi novým provozovatelem a stávajícími zákazníky. Pokud máte zájem i nadále využívat BDK, chcete zachovat na BDK své nabídky a nakupovat, stáhněte si prosím aktualizovanou smlouvu ZDE.

 

V ní kompletně vyplňte čitelným tiskacím písmem osobní údaje, podepište a pošlete nám zpět. Stačí kvalitní sken na e-mail: info@BurzaDrahychKovu.cz, případně klasickou poštou na adresu: INSURANCE TRADE s.r.o., 130 00 Praha 3, Biskupcova 46.

 

V případě zájmu o zařazení mezi prodejce je nutné přiložit fotokopii obou stran občanského průkazu!

 

2. Nový provozovatel InsT není plátce DPH. Pro drtivou většinu klientů to nemá žádné důsledky. Pro případné plátce daně se ale mění režim DPH. Daň již nelze na vstupu odečítat. Zároveň upozorňujeme, že na přechodnou dobu budou systémem automatizovaně vystavované daňové doklady formální výpočet DPH obsahovat. Součástí doklad však bude i jasná informace, že nejde o plátce daně. Toto nadbytečné členění celkové částky vyřeší připravovaný nový systém. Pokud by nějakému klientovi toto řešení nevyhovovalo, na požádání mu bude zaslán doklad bez členění.

 

 

Klienty bez podepsané nové smlouvy budeme nuceni ze systému vyřadit!

 

Omlouváme se za mírné komplikace se změnou spojené. Jde o nutnou podmínku pro budoucí rozvoj a zkvalitňování služeb BDK.

 

Těšíme se na další spolupráci!

 

S úctou,
Tým SILVERUM s.r.o. a INSURANCE TRADE s.r.o.

Zpět na články

Nejnovější články


Rolování ročníku mincí

Rolování ročníku mincí

21. 11. 2019 - Autor: Jindřich Walter
Termín rolování je známý především burzovním obchodníkům, coby ukončení pozic blížících se expiraci a ... číst dále

Zlato jako oficiální součást penzijních fondů?

Zlato jako oficiální součást penzijních fondů?

18. 11. 2019 - Autor: Jiří Jánský
Stát zvažuje možnost, že by penzijním (účastnickým) fondům umožnil širší paletu investičních aktiv. Jednalo ... číst dále

J. Powell: Další snížení úroků není potřeba

J. Powell: Další snížení úroků není potřeba

14. 11. 2019 - Autor: Jindřich Walter
Powell ve středu před Kongresem naznačil, že další snížení úroků nebude v následujících měsících potřeba, ... číst dále

Zlato a stříbro – zajímavé nákupní příležitosti

Zlato a stříbro – zajímavé nákupní příležitosti

11. 11. 2019 - Autor: Jan Hájek
Důvodem k poklesu jejich cen v uplynulém týdnu je pokrok v obchodních jednáních mezi Spojenými státy a ... číst dále

Q3 2019 – Poptávka po zlatě šla nahoru

Q3 2019 – Poptávka po zlatě šla nahoru

7. 11. 2019 - Autor: Jan Hájek
Během 3. čtvrtletí letošního roku stoupala poptávka po zlatě. Toto zvýšení bylo taženo přílivem ... číst dále

Váš dodavatel rodinného stříbra - již od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garance zpětného výkupu.
Tradice
Více než 10 let na trhu.
Nejlepší ceny
stříbra v ČR.
Garance původu a ryzosti kovů.