Poměr ceny zlata a stříbra

2. 9. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Je tomu přibližně půl roku, co jsem se věnoval poměru ceny zlata a stříbra. Tehdy osciloval kolem 80 a podle serveru goldprice.org bylo dvanáctiměsíční maximum 81,48, pětileté 87,78 a desetileté a dvacetileté pak 88,86.
 
Jak to vypadá nyní? Minulý týden byl tento poměr těsně nad hranicí 83, tedy cena zlata v poměru k ceně stříbra posílila a bylo vytvořeno nové dvouleté maximum. Pětileté maximum zůstalo na 87,78, desetileté na 88,86.
 
Nejvyšší hodnota je z počátku roku 2016, kdy během ledna a února došlo v velkému propadu na akciových trzích. Druhá nejvyšší hodnota je z roku 2009, tedy z doby vrcholící bankovní krize. Desáté výročí jejího odstartování pádem investiční banky Lehman Brothers si připomeneme v příštím týdnu.
 
Proto se zdá, že i nadále má podle tohoto ukazatele stříbro větší potenciál nežli zlato. Pokud se chcete zajistit proti pohybům tohoto ukazatele, je dobré investovat do obou kovů. Ideálně k tomu využít Stříbrný účet, který nabízí kromě možnosti pravidelného spoření do stříbra i možnosti pravidelného spoření do zlata.

 

Zároveň připomínám, že Silverum je i tento rok partnerem akce Investor Prague Show, každoročně pořádané v rámci veletrhu Sběratel. Letošní ročník je již 21. Uskuteční se ve dnech 7. a 8. září 2018 na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech. Podílíme se organizačně i přednáškami na obou dnech.

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).