Podívá se zlato nad 1.300 dolarů?

6. 1. 2019 :: Autor: Jan Dvořák

V uplynulém týdnu se zlatu nepodařilo prolomit hranici psychologickou hranici 1.300 dolarů za unci, resp. se nad ní dostalo pouze na krátký okamžik.  Minulý týden zlato uzavřelo na 1.285 dolarech, týdne bylo i výš. Vždyť páteční maximum bylo téměř 1.297 dolarů. Cenu zlata poslala dolů statistika nezaměstnanosti ve Spojených státech.
 
Počet nově vytvořených pracovních míst byl 312 tisíc, očekávání baly jenom 176 tisíc. To je významný rozdíl, míra nezaměstnanosti je 3,9 procenta. K tomu se připočetl růst mezd a tlak na cenu zlata byl na světě.
 
Další pokus zlata o zdolání hranice 1.300 dolarů za unci je možný již tento týden. Rizik je na světě celá řada – počínaje americko – čínským obchodem (jednání pokračují v pondělí a úterý) a konče tahanicemi kolem Brexitu. Čím horší novinka, tím, větší šance na úspěšné proražení. Potom bude otázkou, zde se cena zlata nad touto hranicí zabydlí na delší dobu, nebo zda se rychle vrátí pod ní.
 
Pro zajímavost přikládám graf kurzu eura a dolaru od data vzniku eura. Ačkoliv se nejednalo o klidný vývoj, páteční kurz se rovnal kurzu při vzniku eura.
 

 

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).