Na trhu dochází mince American Eagle

14. 3. 2019 :: Autor: Jindřich Walter

Trh s investičním stříbrem zažívá poslední dobou obrat. Poptávka po tomto drahém kovu roste, hlavně ve fyzické podobě. To se začíná projevovat nejen na vzestupu burzovní spotové ceny, ale i na ražebních prémiích mincí a slitků. Zdá se, že se nám po delší době opět začínají rozevírat nůžky mezi cenou fyzického a burzovního kovu.

 

 

Na situaci již reagovala US Mint. Výrobce nejznámější světové investiční mince American Eagle oznámil, že vyčerpal limit ročníků 2018 a 2019. Dočasně byla pozastavena ražba a další objednávky jsou omezovány. V minulých letech americká mincovna prodala více jak 6 milionů mincí, nejlepší byl rok 2017. Prudký růst prodejů nyní přichází po slabším roce 2018, kdy byl zaznamenán nejnižší prodej za 11 let.

 

 

Jako největší obchodník s investičním stříbrem v ČR začínáme situaci pociťovat. Vzhledem k množství prodávaného stříbra nemůžeme držet zásobu na měsíce dopředu. Nárůst prémií u stříbrného orla jsme tedy jako první pocítili v nákladových cenách a museli zareagovat. Pokud se něco nečekaného na trhu nestane, lze očekávat tento trend i u ostatních, menších prodejců. Ražbu jistě po nějaké době US Mint obnoví, výpadek však může mít další dopady.

 

 

Zajímavý je názor Andrewa Hechta, který pro specializovaný portál Kitco, věnující se primárně kovům, uvedl: „Stříbro je jako divoká šelma. Číhá na příležitost a pak vyrazí. Myslím, že po překonání rezistence na úrovni 17,35 USD/oz má potenciál dostat se v roce 2019 až k 21 dolarům“.

 

 

Takže, počkáte si, až bude za 21 a pak na maximu nakoupíte? Pokud ano, zařadíte se mezi statistickou většinu.
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).