Minulý týden – zlato sem a tam

17. 6. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Minulý týden cenu zlata a stříbra ovlivňovaly promárně centrální banky, následované politiky. Ve středu americký Fed v souladu s očekáváním zvedl úrokové sazby o 25 bp. K tomu oznámil, že ve zvyšování sazeb bude i nasále pokračovat. Tedy nic nového.
 
Ve čtvrtek ECB oznámila ukončení QE a ponechala úrokově sazby beze změny s tím, že je ponechá beze změny ještě rok. Výsledkem byla jednoměsíční maximum ceny zlata dosažené minulý čtvrtek. Zlato se dostalo nad hranici 1.300 dolarů za unci (rekord byl těsně pod úrovní 1.310 dolarů). Cena zlata se nad hranici 1.300 dolarů dostala i přes posílení dolaru a to díky dalšímu kolu slovní přestřelky mezi Spojenými státy a Čínou ohledně vzájemných cel, což vedlo k obavám o urychlení inflace ve Spojených státech.
 
Den poté (v pátek) investoři realizovali své zisky a jakmile se cena zlata dostala zpět pod 1.300 dolarů, obchodníci začali rychle prodávat. Výsledkem byl propad ceny zlata o 30 dolarů.  U stříbra představoval tento propad cca 50 centů za unci.
 
Zde jsme byli svědky potvrzení faktu, že nemá cenu trefovat přesné dno ceny – pokud ho trefíte, je to náhoda. Proto se vyplácí pravidelné investování – nesnažíte se trefovat do vývoje cen. Přesně toto je spolu s nulovými poplatky a nákup a skladování hlavní výhoda Stříbrného účtu.

 

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).