Koruna na roční minima a zase zpět

8. 7. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Během minulého týdne se česká koruna dostala na nejnižší úroveň od loňských prázdnin, kdy se v jednu dobu přiblížila hranici 26,20 korun za euro. Poslední kurz vyhlášený ČNB (ve středu) činil o následném posílení 26,03 KČ za euro.
 
Svátky v České republice nemají vliv na obchodování s korunou na světových finančních trzích. Během čtvrtku a pátku tak koruna dále posílila a týden zakončila týden na úrovni 25,89 Kč za euro. Po týdne se tak koruna posílila zpět pod 26 korun za euro. Graf převzatý z webu xe.com vidíte zde.
 

 
Cena jedné unce zlata během týdne oscilovala mírně nad hranicí 1.250 dolarů cena stříbra kolem 16 dolarů za unci. Kombinace kurzu koruny a ceny drahých kovů samozřejmě ovlivňuje ceny zboží v naší nabídce.
 
Ceny hlavních investičních stříbrných mincí se tak i nadále dále drží psychologickou hranici 500 korun za unci. Díky tomu klienti využívající Stříbrný účet pro nákup investičních stříbrných mincí nakupují každý měsíc minimálně jednu minci.

 

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).