Karlové na Vánoce

5. 12. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Jako dárek na Vánoce jsem pro vás zajistili dně stříbrné mince s omezenou ražbou. Česká mincovna nedávno vydala stříbrné mince ve kvalitě proof – jde o minisérie Mince tří císařů ve velmi omezené množství vydaných kusů.
 
První z nich – Karel IV ve verzi proof s motivem nejvýznamnějšího českého krále a římského císaře Karla IV je v naší nabídce již nějakou dobu, jedná se jednouncovou minci s nominální hodnotou 1 NZD. Další dvě mince kompletující výše uvedenou minisérii jsme zařadili do naší nabídky tento týden.
 
První nově přidaná mince je mince je Karel I ve verzi Proof. Jedná se o dalšího proslulého jmenovce, konkrétně o posledního Habsburka vládnoucí našim zemím – Karla I., jehož podobizna zdobí nejnovější Smart minci 1 NZD z ryzího stříbra ve špičkové kvalitě proof.
 
Druhou nově přidanou mincí, která tak kompletuje celou minisérii je mince je Karel Veliký, opět ve verzi Proof. Pžedpokládám, že prvného středověkehé císaře Říše římské také netřeba představovat.
 
Tato minisérie je mimořádnou emisí České mimcovny a vzhledem k celkovému objemu ražby (1000 kusů) je v kompletní podobě na trhu velmi obtížně dostupná. Její dostupnost v naší nabídce pár týdnů před Vánoc z nich činí ideální dárek. Samozřejmě, že dostupné budou pouze do vyprodání našich zásob. Proto neváhejte.

 

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).