Jak vyděláme na pohybu ceny drahých kovů?

15. 5. 2017 :: Autor: Aleš Novotný

Často řešíme dotazy, jak lze vydělat přímo na pohybech ceny zlata nebo stříbra. Na rozdíl od investice do fyzického kovu lze profitovat jak na růstu, tak na poklesu ceny.

Jaké nástroje a způsoby máme k dispozici? Jak lze vydělávat na pohybech ceny, a to nejen u drahých kovů? Přijďte to zjistit na Trading Summit 2017, který se letos koná v Praze a také v Brně.

 

Investování do drahých kovů vnímáme jako ukládání peněz přímo do zlatých slitků, stříbrných mincí a podobně. Těžíme zde z růstu ceny drahých kovů, čili podmínkou je růst ceny.

Růstu ceny napomáhá především inflace, čili znehodnocení peněz v čase. Co stál rohlík před 30 lety? Co stojí dnes. Test na zhodnocení investice do drahých kovů, respektive na inflační znehodnocení vašich úspor, si můžete udělat zde.

 

Proti tomu jsou zisky z pohybu cen drahých kovů zcela jiná disciplína. Nejde zde o držení zlata a stříbra, ale o profit z cenových pohybů. Vyděláme na růstu, ale můžeme stejně vydělat i na poklesu – což u klasické investice samozřejmě nelze. O tom, jaké nástroje můžeme s úspěchem pro vydělávání na cenových pohybech používat, bude právě letošní Tradingsummit.

 

Proč se vlastně učit vydělat na pohybech cen?

Rozumný investor by měl mít svoje želízko v každém ohni. Investování je ukládání pomíjivých peněz do trvalé hodnoty. Znalost principů pohybů cen nám ovšem může zajistit další peníze, další příjem.

Hodně lidí si už uvědomuje, že na stará kolena budou potřebovat daleko víc, než jim jejich úspory a skomírající penzijní systém mohou dát. A proto se učí tomu, co je ve vyspělé Evropě běžné: zhodnocovat vlastní prostředky právě díky využití cenových růstů a poklesů.

 

Jaké jsou možnosti profitování z pohybů cen?

 

Je jich nepřeberné množství:

  • Můžeme spekulovat na růst, ale i na pokles.
  • Můžeme vydělat dokonce i na trhu, který se nikam nehýbe.
  • Profitovat můžeme přes futures kontrakty na burze
  • Přes akcie těžařských firem
  • Přes komoditní spready
  • Přes opční kontrakty.

V praxi to není žádná „raketová věda“. Jde o pochopení základních principů, cvik a následnou aplikaci v praxi.

 

Inspirace: Tradingsummit Praha a Brno

 

V sobotu 20.5 v Praze anebo 3.6. v Brně pořádáme setkání investorů a zájemců o svět peněz, Tradingsummit 2017.

Přednášet zde budou lidé, které znáte i z našeho webu:

  • Elena Lindišová (analytička, autorka článků na tomto webu)
  • Martin Kopáček (autor mnoha článků zde na webu)
  • Václav Pech (komoditní obchodník, který zde rovněž prezentoval svoje postupy)
  • znalec akciové tématiky Jan Dvořák

… a další.

 

Program, seznam přednášejících včetně vstupenky najdete zde.

Těšíme se, že se v sobotu 20.5 v Praze nebo v sobotu 3.6. v Brně potkáme.

Komunita investorů, kteří postoupili na vyšší level, čítá už přes 1.500 lidí – buďte mezi nimi!

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).