Jak obstát ve světě rizik ?

11. 9. 2017 :: Autor: Martin Kopáček

Začneme dnes trošku filosoficky: Svět je rizikový a to, co dnes vypadá báječně, může být zítra noční můrou. Jak tedy obstát ve světě, kde riziko je všudypřítomné ? Jak zabezpečit sebe, rodinu a blízké?

 

Myslete dlouhodobě

 

Především je třeba uvažovat v daleko delších horizontech, než je většina lidí zvyklá. 90% lidí nedohlédne bohužel dál, než do horizontu „dovolená, Vánoce, splácení hypotéky“. A to je opravdu málo !

 

Jestli vyjdeme ze školy v 20-25 letech, máme před sebou cca 40 roků produktivního života. To je jediný čas, který na světě máme, abychom život užívali, ale abychom i zabezpečili svoji rodinu a blízké. A samozřejmě sami sebe.

 

Investiční horizont 40 roků má i další výhodu. Za pár měsíců mi bude 45 roků, což znamená, že za dalších 40 let budu stařík blížící se devadesátce. V té době nebude důchod – ne tak, jak ho známe dnes – a proto se budu muset spolehnout na příjmy a aktiva, která buduji nyní.

 

Buďte realisté, ne děti

 

Děti mají ohromnou fantazii a jsou velmi důvěřivé. Za každým bukem může být poklad. V každé jámě může být drak. Každý strýček s pytlíkem bonbonů je kámoš…

 

Je s podivem, kolik lidí stále žije v dětském světě – věří na zázraky. Věří na to, že páni politici se postarají o jejich budoucnost. Věří, že zdraví a práce tu bude navždy. Věří, že na stará kolena budou pronajímat svoje nemovitosti … a že budou mít důchod.

Tyhle sny jsou fajn, ale bohužel se rovnají snům dětí. Zatímco dítě ale ze snění vyroste a pochopí, že drak létá jen v pohádkách a že poklad není za každým bukem, dospělí svoje sny urputně brání.

Pohlédnout pravdě do očí je pro mnoho lidí těžké …

 

Kudy vede cesta

 

Současná konjunktura trvá už 8 roků. Je velmi dlouhá. Jedno je ale jisté – opět přijde doba, kdy budou na úřadech práce fronty a kdy iluze o věčném růstu opět vezme za své.

90% lidí bude nové situaci čelit s holýma rukama a s naprosto bezradným výrazem v tváři.

 

My budujeme včas trvalé hodnoty a učíme se, jak budovat pasivní příjmy. Trvalou rezervou proti pádu měny (sledujete propad dolaru? Memento, že?) je zlato a stříbro.

Nakupovat pravidelně, za pár stovek je rozumný program. Stříbrný účet, který již využívá několik tisíc lidí, je bez poplatků – neplatíte limuzíny ani drahé obleky prodejců.

Nejlevnější program, jak si vybudovat zlatou nebo stříbrnou rezervu, máte před sebou.

 

A jdeme dál …

 

Pasivní příjem a bohatství. Ano, jde to. A jde to s pár korunami do začátku. Honza Dvořák ukázal, jak s „dvackou“ můžeme vybudovat bohatství 17.000.000 korun, ještě během našeho života. Chce to jen začít!

 

Nečekejte, že budoucnost vám zařídí politik, kterého půjdete za pár měsíců volit. Ten zajistí budoucnost leda sám sobě, díky vašemu hlasu.

Než spoléhat na stát, nebo na sliby politiků, je rozumnější budovat pasivní příjmy z dividend – a Honza Dvořák tento postup ukázal už víc jak 700 lidem.

 

Berte budoucnost vážně. Svět je a bude plný rizik – a dařit se bude těm, kdo se o sebe naučí postarat sami. Návod, jak na to, máte přímo před nosem. Dál je to na vás 🙂

 

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).