Investoři masivně sází na pokles ceny zlata. Výborně.

30. 7. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Objem spekulací na pokles ceny zlata v hedge fondech je na rekordních úrovních. Objem těchto krátkých pozic je na nejvyšší úrovni od roku 2006, kdy Commodity Futures Trading Commission začala tato data sledovat a zveřejňovat.
 
Podle jejich vlastního vyjádření sází na to, že cena zlata (a potažmo i stříbra) bude ovlivňována zvyšováním úrokových sazeb Fedem a následně posilujícím dolarem.
 
Spekulace na pokles ceny zlata rychle rostly v posledních 5 týdnech. To je v souladu i s odtokem peněz z EFT zaměřených na zlato.
 
Historicky objem krátkých pozic investorů a cena zlata šly proto sobě. Graf z díly Mika Shedlocka je výmluvný (cena zlata je zlatě, spekulace na pokles jeho ceny červeně).
 

 
Proto tento rychlý růst krátkých pomáhá budovat základy pro pozdější růst ceny zlata.  Jak rozložíte své investice je jenom na vás.
 
Samozřejmě se vyplácí pravidelné investování – nesnažíte se trefovat do vývoje cen. Přesně toto je spolu s nulovými poplatky a nákup a skladování hlavní výhoda Stříbrného účtu. Proto neváhejte a využívejte ho k vaší plné spokojenosti. Připomínám, že srpnové nákupy proběhnou již ve středu.

 

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).