Fed zvyšuje úroky a nákupy na Stříbrné účty

26. 9. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Fed se ve středu v souladu s všeobecným očekáváním o 25 bp zvýšil úrokové sazby. Je to třetí letošní zvýšení sazeb, v prosince je ve hře ještě jedno. Co je důležité ve vyškrtnutí věty o „accomodative“ měnové politice. To znamená, že podle názoru Fedu se sazby pomalu ale jistě blíží neutrální úrovni sazeb.
 
Cesta k této úrovni vede přes očekávané trojí nebo čtveré zvýšení sazeb v příštím roce, i když názory ve vedení Fedu se velmi liší. Sedm členů by zvedalo sazby maximálně dvakrát. Čtyři členové by zvedali sazby třikrát a pět členů by preferovalo čtvero zvyšování sazeb.
 
Poté by další zvyšování znamenalo přechod k restriktivní měnové politice. Prohlášení spolu se změnami oproti minulému je zde:
 

 
Dál připomínám, že za pár dní opět budeme nakupovat na Stříbrné účty. Zkontrolujte si proto, jestli odešly platby z vašich bankovních účtů. Pokud zatím ne, máte nejvyšší čas na odeslání, abyste na své účty nakoupili vámi vybrané produkty. V případě zájmu můžete poslat na Stříbrné účty i mimořádné vklady.
 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).