FED ZVÝŠIL ÚROKOVÉ SAZBY

13. 6. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Hlavní včerejší událostí bylo bezpochyby zvýšení úrokových sazeb Fedem o 25 bp. Dále Fed uvedl, že o nadále počítá s pokračováním zvyšování úrokových sazeb letos, v příštím roce a i v roce 2020. Z toho jsou letos v plánu další dvě zvýšení. To je o jedno více, než jak to vypadalo před třemi měsíci při posledním zvýšení sazeb.
 
Ve včerejším prohlášení Fed uvedl také, že ekonomika pokračuje v růstu, proto mohl k tomuto kroku přistoupit.  Oproti minulému zasedání udělal Fed ve svém prohlášení více změn, než bývalo zvykem. Fed zlepšil vyjádření týkající se jak vývoje ekonomiky, tak i situace na trhu práce, přičemž zároveň nepoužil slova o nepříznivě nízké míře inflace. Vývoj ekonomiky se mu tak zamlouvá více než dříve. Proto do plánu přidal letos ještě jedno zvýšení sazeb (které předsunul z budoucna do letošního roku, protože cílovaná úroková sazba na konci cyklu zvyšování sazeb se nezměnila).
 
Hlasování bylo 8:0, stejně jako v březnu. Dnes jedná vedení ECB.
 
Výstup z jednání spolu se vyznačenými změnami proti minulému je zde:

 

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).