Fed: to bylo loni řečí, jak sazby půjdou nahoru…

21. 3. 2019 :: Autor: Jiří Jánský

Ještě Loni na podzim Fed prohlašoval, že letos zvedne sazby 3x. V prosinci Fed zvedl sazby, ale zároveň přitom snížil na očekávané dvoje zvýšení sazeb během letošního roku. Po zasedání na konvi ledna to vypadalo, že se letos žádné další zvyšování sazeb nemusí konat. Včera Fed sazby nezvedl (jednomyslně) a navíc natvrdo oznámil, že letos s dalším zvyšování sazeb nepočítá (poměr hlasů 11:4). Příští rok možná jednou. Výnosy dvouletých až pětiletých bondů spadly pod úroveň sazeb Fedu.
 
Oznámil zpomalení očekávaného letošního růstu americké ekonomiky z 2,3 na 2,1 procenta, růst nezaměstnanosti v příštím roce, inflační výhled kolem 2 % ponechal beze změny.
 
K tomu přidal, že opravdu na konci třetího čtvrtletí ukončí proces zmenšování objemu rozvahy. Celé znění prohlášení Fedu, standardně i včetně vyznačených úprav proti lednovému je zde:
 

 

Trump asi bude rád…

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).