Blog o drahých kovech

Fed – pootevřená zadní vrátka

20. 6. 2019 - Autor: Jan Rohrbacher

V úterý a ve středu se uskutečnilo další zasedání vedení Fedu. S čím přišlo? V první řadě konečně začal oficiálně projednávat možnost snížení úrokových sazeb. Zatím vyhlásil, že v letošním roce s něčím takovým nepočítá, respektive dosud nemá pro tento krok dostatek informací.
 
Co Fedu vadí, je nízká inflace. Proto již jeden z členů Boardu hlasoval pro snížení sazeb už na tomto zasedání. Co se týče pohledu na sazby i nehlasujících členů vedení Fedu, síly mezi zastánce zachování sazeb a zastánce jejich dvojího snížení již letos jsou rozděleny rovnoměrně. Fed tak bude velmi pozorně sledovat další vývoj, vývoj rizik apod. Jedním z nich je případně nedohoda mezi USA a Čínou o vzájemném obchodu. Přesto, nebo spíše právě proto, si pro jistotu připravuje půdu pro případnou otočku v měnové politice.
 
Částečně byl přitlačen do kouta i Evropskou centrální bankou a jejím dramatickým obratem v měnové politice. I ECB vadí nízká inflace. ECB je podle nedávného vyjádření M. Dragiho připravena v případě přetrvávající nízké inflace otočit kormidlem měnové politiky a snížit už tak záporné úrokové sazby, případně se vrátit k tištění peněz. Toto prohlášení trhy překvapilo, protože dosud nebyly žádné náznaky o úvahách tímto směrem. Fed si dává větší pozor, aby trhy nepřekvapil.
 
Jako vždy po zasedání Fedu přikládám i jeho výstup s vyznačenými změnami proti minulému, je jich docela dost.

 

Zpět na přehled článků
Váš dodavatel rodinného stříbra - již od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garance zpětného výkupu.
Tradice
Více než 15 let na trhu.
Výhodné ceny
Garance původu a ryzosti kovů.

Certifikace

Logo NGC - Numismatic Guaranty Corporation
Logo Puncovního úřadu - E-shop Silverum má s Puncovním úřadem uzavřenou dobrovolnou dohodu o internetových kontrolních nákupech. Kvalita a původ veškerého zboží našeho e-shopu je tedy pod přísnou kontrolou nezávislého orgánu státní správy.

Spolupracujeme

Logo US Mint
Logo Munze Osterreich
Logo Perth Mint
Logo Royal Canadian Mint
Logo Sunshine Mint
Logo The Royal Mint
Logo Reserve Bank of New Zealand
Logo 24SAFE

Další obchodní partneři: Česká národní banka, Česká mincovna