Fed Minutes – snaha eliminovat překvapení

21. 2. 2019 :: Autor: Jan Rohrbacher

Včera Fed zveřejnil dlouho očekávaný zápis z minulého jednání. Jednoznačně z něj vyplývá snaha nepřipravit investorům překvapení. Proto už nyní vyjádřil nejistotu pohledně dalšího vývoje sazeb. Ne že by chtěl, aby investoři žili v nejistotě, ale aby počítali s možností, že Fed si dá s dalším zvyšováním sazeb na čas, že zvyšování sazeb bude menší, než si dosud mysleli nebo že k němu nemusí dojít vůbec.

 

Dál komentoval proces snižování objemu rozvahy Fedu. Zatím se podařilo ubrat 500 miliard, velikost rozvahy klesla ze 4,5 na 4 biliony. Přesto se její velikost již nevrátí na předkrizovou úroveň. Samotné zmenšení bude menší, než by se investoři mohli domnívat, Fed ji bude využívat jako nástroj své politiky.
Politika Fedu bude reagovat jak na globální rizika (Brexit, obchodní válka s Čínou), tak i na domácí makroekonomické ukazatele, jako jsou nezaměstnanost a inflace.
Podle záznamu zatím nikdo z členů vedení nenadnesl k úvaze snížení úrokových sazeb jako nejbližší krok Fedu.
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).