Do drahých kovů s čistou hlavou

21. 6. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Žádná investice ani její prodej by neměla mít jen emocionální podklad. To je přesně způsob, jakým vznikají bubliny a následné nevídané krachy. Mluvím o tom z důvodu pádu minulý týden a včerejším půlročním minimu jeho ceny. .
 
Není to nic, čeho by se investoři do zlata měli obávat. Zdůrazňuji slovo „investoři“, zvláště pokud nakupují fyzické kovy jako velká řada z vás. Pohyb jeho ceny byl způsoben výsledkem zasedání Fedu a ECB a následným posílením dolaru.
 
Co by mohlo obrátit vývoj ceny zlata? Nejspíše něco, co oslabí dolar. V dnešní době se jako jedno z největších rizik jeví již zmiňované obchodní války USA x EU x Čína. Plus politiky riziko v EU (zejména v Německu). Rostoucí riziko zlatu obecně nahrává. Kdyby tyto problémy dopadly na americkou ekonomiku silněji, Fed by mohl předhodit své názor ohledně zvyšování sazeb. Něco takového by již mělo významný dopad., i když lze očekávat, že Fed by to signalizoval předem, aby to nebyl blesk z čistého nebe.
 
Nikdy nevíte, co se kdy a kdy vyvrbí. Proto je nutné ke všem investicím přistupovat s čistou hlavou, neinvestovat posle posledního titulku v novinách. Ideálně pravidelně.
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).