Australský Perth Mint jede na plné obrátky

3. 10. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Australská rafinérie Perth Mint jede na plné obrátky. Zářijové prodeje zlatých mincí a slitků jsou na nejvyšší úrovni od ledna loňského roku. Co se týče stříbra, tam zářijové prodeje vytvořily více než dvouletá maxima (maximum od března 2016). Samozřejmě nárůst poptávky po investičním zlatě a stříbře stoupá s klesající cenou kovů. Z pohledu investora se jedná o racionální chování, snaží se koupit co nejlevněji a proto využívá příhodných cen.
 
Meziročně vzrostly prodeje investičního zlata o 35 %, u stříbra se jedná dokonce o růst 87%. Protože se jedná o významného producenta investičních mincí a slitků produkty Perth Mint najdete samozřejmě i v naší nabídce.
 
Jde jak o klasické investiční stříbrnou minci Kangaroo, tak o investiční mince vydávané v limitovaných sériích jako je třeba EMU, Bird of Paradise nebo Australian Swan.
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).