Akcie ve stříbře

14. 5. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Co vím, tak většina z vás aspoň občas sleduje cenu stříbra, což není nic překvapivého. Zároveň podle rozhovorů s vámi zájmu o knihu „6x o investování a tradingu“ vím, že řada z vás sleduje i další trhy, včetně akciových.
 
Čas od času neškodí se podívat na finanční trhy neobvyklou optikou. Běžné grafy akciových indexů vyjádřené v bodech jsou k vidění skoro všude. Vývoj ceny stříbra v dolarech taktéž. Protože se společnost SILVERUM zaměřuje zejména na stříbro, spojím tyto dvě veličiny a přestavím graf z dílny Garyho Christensona. Ten zpracoval vývoj akcií za posledních 25 let v uncích stříbra.

 


 
Vrchol tohoto grafu je v roce 1999, což je v souladu s vrcholem dot-com bubliny a zároveň odpovídá cenám stříbra kolem 5 dolarů za unci. Dno cen akcií měřených v uncích stříbra je v roce 2011, tedy až o dva roky později, než dosáhly akcie svého dna vyjádřený v bodech.
 
Poměr cen akcií a ceny stříbra je teď v „normálním“ pásmu. Tipovat, jaký přesně bude další vývoj, nelze. Proto je dobré diverzifikovat. Pro investice do stříbra je dobrým přístupem průměrování nákupní ceny. Ideálním nástrojem pro toto řešení je Stříbrný účet. Nakupuje se na něj automaticky první obchodní den v měsíci u našich dodavatelů.  Některé z vás tak zbaví dilematu, jestli náhodou o hodinu nebo den později nebude o něco málo výhodnější cena.

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).