65. výročí měnové reformy a Stříbrné účty

31. 5. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Jak jste pravděpodobně zaregistrovali, zítra „slavíme“ 65. výročí měnové reformy z roku 1953. Oznámena byla v sobotu 30. května, spuštěna v pondělí 1. června 1953. Množství lidí ze den na den přišlo o celoživotní úspory.
 
Doufám, že se něco takového nebude opakovat. I tak je zde ne skokové, ale plíživé znehodnocení měny, kterému se honosně říká inflace a kterou ČNB vždy chce aspoň nějakou. Jakmile není, nebo je nedejbože záporná, ČNB má vrásky na čele. Pro vás máme připravenu její kalkulačku, která začíná právě rokem po měnové reformě. Kalkulačku najdete tady.
 
Mimochodem, přesně 65 let po reálném spuštění zmíněné měnové reformy probíhá další nákup na Stříbrné účty. Drahé kovy jsou jedním ze způsobů, jak se proti takovýmto krokům chránit. Přesto připomínám, že fyzicky držené drahé kovy jsou ideálním nástrojem pro ochranu před takovými zvěrstvy.
 
Buďte si toho vědomi sa chraňte se proti opakování historie. S námi lze toto riziko významným způsobem omezit.

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).