0,4 unce zlata za člověkohodinu

15. 7. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Co je to za číslo? Tolik „vydělala“ Francie na právě skončeném mistrovsví světa ve fotbale za jednu odpracovanou člověkohodinu.
 
Přepokládám, že většina z vás zaregistrovala včerejší finále MS ve fotbale. Sportovní cena trofeje se vyčísluje těžko a není to moje parketa. Tak se podíváme na cenu zlata, ze kterého je trofej vyrobena. a jaká je cena práce. Celková váha trofeje je 6.175 gramů, z obsah ryzího zlata je 3.695 gramů, tedy 118,8 unce zlata.
 
Kolik čistého času trvalo se k trofeji „prokopat“?
 
V kvalifikaci Francie odehrála 10 zápasů, na finálovém turnaji dalších 7. Celkem tedy 17. To celkem představuje (zanedbávám nastavení) 25,5 hodiny. Při 11 mužích na hřišti to je 280,5 člověkohodin. Francie vydělala 0,4 unce zlata za jednu reálně odpracovanou člověkohodinu.
 

 
P. S.

Zanedbávám „mrtvý“ čas náhradníků prosezený na lavičce, nemluvě o času tráveném na trénincích apod. Zohledeněním těchto položek (byť jen na reprezenatční úrovni) by šla cena za člověkohodinu řádově dolů.

 

 

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).