American Eagle pokračuje v letu
Před týdnem jsme psali, že prodeje jednouncové stříbrné mince American Silver Eagle v tomto listopadu skokově rostou a slíbili analýzu na konci roku. Týdenní vývoj však stojí za zmínku hned. V každém ze dvou prvních týdnů končících v listopadu se prodalo více než 1 milion uncí a souhrnný prodej byl 2,7 milionu uncí. Mluvilo se o tom, že za listopad by se mělo podařit prodat 3,5-4 milionů uncí. Spodní hranice je již prakticky dosažena, horní by měla být bez problémů překonána.

Roční hranice 30 milionu uncí a současně prodej mincí Canadian Maple je tak na dostřel. Zájem investorů defacto zamezuje poklesu ceny stříbra. Jakýkoliv větší pokles je jimi totiž vnímán jako investiční příležitost.
Ještě něco z druhého soudku. Americkým Senátem dnes do vedení Fedu neprošla Judy Sheltonová, před několika měsíci navržená D. Trumpem. Někteří republikáni chyběli, jiní hlasovali proti. Za zmínku rozhodně stojí, že je známa jako zastánkyně zlatého standardu. Za takové situace by Fed těžko snížil úrokové sazby k nule. Uvidíme, zda skutečně projde nebo ne. Ať tak či onak, zájem inestorů o drahé kobvy to nesníží, její zvolení může působit spíše naopak.
Zpět na články
Nejnovější články
Fed přišel o autopilota. A to je pro zlato podstatné – je zpět nad 5 000 dolary za unci.
23. 2. 2026 - Autor: Jan Dvořák
Minulý týden publikované Minutes z lednového zasedání Fedu (27.–28. ledna 2026) nepřinesly dramatické rozhodnutí. ... číst dále
Nákupy zlata centrálními bankami od roku 2020
19. 2. 2026 - Autor: Jan Dvořák
Nákupy zlata centrálními bankami od roku 2020 nejsou jen „zajímavý žebříček“. Jsou to data, ... číst dále
Inflace v USA za leden 2026: Zpomalení růstu cen přináší optimismus, drahé kovy vzrostly
16. 2. 2026 - Autor: Jan Dvořák
V lednu 2026 meziroční míra inflace ve Spojených státech zpomalila na 2,4 %, což je ... číst dále
Po éře financializace přichází industrializace. Pro zlato je to dobrá zpráva – ale jinak, než si část trhu myslí.
12. 2. 2026 - Autor: Jan Dvořák
Investoři posledních patnáct let žili ve světě, kde trhy často táhly především finanční podmínky: ... číst dále
ČNB opět ponechala úrokové sazby beze změny
9. 2. 2026 - Autor: Jan Dvořák
Bankovní rada ČNB na svém zasedání 5. února 2026 jednomyslně ponechala úrokové sazby beze ... číst dále
Silverum!
Certifikace
Spolupracujeme



















