Drahé kovy reagovaly na Fed růstem
Na včerejším zasedání Fed po čtyřech letech poprvé zvýšil úrokové sazby, konkrétně o 0,25 %. Nikoho tím nepřekvapil, jednalo se o očekávaný krok. Hlavní změnou je rychlost letošního zvyšování. Dosud se očekávalo zvyšování v březnu, červnu, září a prosinci. Fed však naznačil, že může zvyšovat úrokové sazby na každém svém zasedání. Místo zbývajících 3 zvýšení by došlo ke zvýšení úrokových sazeb 6x. Tento krok nebyl investory vůbec očekáván.
Hlasování bylo 8:1, prezident Fedu v St. Louis James Bullard hlasoval pro zvýšení o 0,5 %. Toto hlasování odpovídalo jeho vyjadřování.
Tahounem zvyšování úrokových sazeb je neustále rostoucí inflace. Urychlení zvyšování úrokových sazeb znamená, že Fed očekává vyšší míru inflace, než o které se dosud mluvilo. Po oznámení rozhodnutí Fedu ceny zlata i stříbra reagovaly růstem.


K tomuto zvýšení došlo i za situace, kdy Fed oznámil zahájení stahování peněz z ekonomiky od května.
Zpět na přehled článků
Silverum!
Spolupracujeme
Další obchodní partneři: Česká národní banka, Česká mincovna






















