Blog o drahých kovech

Zlato o prezidentských volbách

9. 11. 2020 - Autor: Jan Dvořák

Minulý týden byly ve Spojených státech prezidentské volby. Jejich probíhání je faktorem, který dokáže ovlivnit například cenu zlata či stříbra. Zlato za týden vyskočilo o téměř 90 dolarů za unci.

Vývoj poměru jejich cen minulý týden.

Týdenní pohyb je více než pětiprocentní. Takový vývoj není moc častý. Růstem cen zlata a stříbra patřil mezi silnější týdny. Na další směr, v nejbližší době, bude mít vliv i (ne)akceptace výsledků stávajícím prezidentem D. Trumpem. Zde bude stát za to sledovat tuto kombinaci. Takovýto politický vliv na cenu drahých kovů je možné v přímém přenosu sledovat málokdy.

 

Kromě růstu ceny zlata se skokově zvýšila i cena stříbra, zde jde o více než dva dolary za unci. Rozdíl mezi minimem a maximem ceny stříbra je 11,1 %. Hezké číslo 🙂

 

Pokud budou zajímavosti, ve smyslu reakce cen drahých kovů na nějaká prohlášení či změnu ve výsledcích voleb, budeme o nich informovat na FB stránkách.

 

Zpět na přehled článků
Váš dodavatel rodinného stříbra - již od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garance zpětného výkupu.
Tradice
Více než 15 let na trhu.
Výhodné ceny
Garance původu a ryzosti kovů.

Certifikace

Logo NGC - Numismatic Guaranty Corporation
Logo Puncovního úřadu - E-shop Silverum má s Puncovním úřadem uzavřenou dobrovolnou dohodu o internetových kontrolních nákupech. Kvalita a původ veškerého zboží našeho e-shopu je tedy pod přísnou kontrolou nezávislého orgánu státní správy.

Spolupracujeme

Logo US Mint
Logo Munze Osterreich
Logo Perth Mint
Logo Royal Canadian Mint
Logo Sunshine Mint
Logo The Royal Mint
Logo Reserve Bank of New Zealand
Logo 24SAFE

Další obchodní partneři: Česká národní banka, Česká mincovna