Média & Blog

Poptávka po stříbrných slitcích se znásobila

4. 10. 2010 - Autor: Jiří Jánský

Poptávka po investičním stříbře se odráží nejen v rostoucí ceně stříbra, ale také ve zvýšené poptávce po likvidních stříbrných slitcích. Stříbrné slitky NTR patří mezi investory mezi nejvyhledávanější a tak není divu, že investoři formou rezervačního prodeje rozebrali několik dodávek ještě v době, než vůbec dorazily do České republiky.

„Opět jsme posílili objednávky u dodavatelů, ale poptávka po likvidních investičních slitcích NTR se znásobila ještě více.“ říká vedoucí prodeje firmy SILVERUM s.r.o. Martin Kopáček. „Běžně zásobujeme e-shop plynule, ovšem pokud se poptávka zvýší několikanásobně, jsou nové dodávky velmi rychle rozebrány. Investoři si často rezervují stříbrné slitky ze zásilek, které jsou zatím na cestě.“ Není divu, vždyť stříbrné investiční slitky NTR patří mezi investory k nejoblíbenějším.

Tím se samozřejmě sníží množství stříbrných slitků, které zůstanou volné pro potřeby e-shopu. „Větší investoři nakupují množství přes 500 uncí prostřednictvím cenové fixace, čímž získávají lepší cenu stříbra. Je však třeba počítat s časovou prodlevou, než zakoupené investiční stříbro dorazí do České republiky. Jistý čas také zabere vyřízení celních formalit.“, vysvětluje Martin Kopáček, „Menší investoři nakupují přes e-shop. Pokud jsou ovšem skladované slitky vyprodány, nakupují přes rezervace ze zásilek, které jsou na cestě. Tím se samozřejmě sníží množství stříbrných slitků, které nakonec do e-shopu dorazí.“

Podobná situace je také u velmi žádaných investičních stříbrných mincí American Silver Eagle nebo u stříbrných investičních mincí A-mark. „Také zde velmi výrazně stoupla poptávka. Česká republika není vyjímkou, investoři vyhledávají stříbrné mince A-mark pro výborný poměr ceny k likviditě a stříbrné mince Silver Eagle pro jejich obrovskou likviditu.“ říká Martin Kopáček.

V současnosti jsou tedy slitky NTR opět v e-shopu dostupné. „Neustále objednáváme nové a nové zásilky,“ uvádí Martin Kopáček, „Případná nedostupnost slitků nebo mincí tedy neznamená nic jiného, než že objednané zboží je na cestě. Zájemci si ale vždy mohou provést rezervační objednávky a zajistit si tak aktuální cenu. Stačí zaslat požadavek na náš e-mail. Jedinou nevýhodou tedy je, že zboží je doručeno o něco později, než je běžné. Ovšem cena je definitivně určena.“

Při rostoucí poptávce po stříbrných slitcích a investičním mincích tedy momentální nedostupnost neznamená pro investora nic jiného, než je zboží je na cestě a bude na tuzemský trh dodáno. Zafixovat cenu si lze kdykoliv rezervačním nákupem prostřednictvím e-mailu.

Zpět na články

Nejnovější články


Fed se zachoval podle většiny očekávání

Fed se zachoval podle většiny očekávání

23. 3. 2023 - Autor: Jan Dvořák
Fed díky jednomyslnému hlasování zvýšil úrokové sazby o 0,25 % na 4,75 – 5,00 ... číst dále

Cena zlata dnes překonala hranici 2.000 dolarů za unci

Cena zlata dnes překonala hranici 2.000 dolarů za unci

20. 3. 2023 - Autor: Jan Dvořák
Minulý týden byl hlavním tématem finančních trhů vývoj kolem druhé největší švýcarské banky Credit ... číst dále

Robert Kiyosaki: další krachující bankou bude Credit Suisse a kupujte proto stříbro

Robert Kiyosaki: další krachující bankou bude Credit Suisse a kupujte proto stříbro

16. 3. 2023 - Autor: Jan Dvořák
Po krachu americké Silicon Valley Bank zaměřené na financování startujících firem se problémy rozšířily ... číst dále

Únorová míra inflace v České republice

Únorová míra inflace v České republice

13. 3. 2023 - Autor: Jan Dvořák
Minulý pátek byla zveřejněna míra inflace v České republice. Z lednových 17,5 % se snížila ... číst dále

Evropské unii hrozí recese, Česká republika v ní je

Evropské unii hrozí recese, Česká republika v ní je

9. 3. 2023 - Autor: Jan Hájek
Eurostat včera vydal oficiální sezónně očištěná data o vývoji ekonomik zemí Evropské unie ve ... číst dále

Váš dodavatel rodinného stříbra - již od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garance zpětného výkupu.
Tradice
Více než 10 let na trhu.
Nejlepší ceny
stříbra v ČR.
Garance původu a ryzosti kovů.

Certifikace

Logo NGC - Numismatic Guaranty Corporation
Logo Puncovního úřadu - SILVERUM s.r.o. má s Puncovním úřadem uzavřenou dobrovolnou dohodu o internetových kontrolních nákupech. Kvalita a původ veškerého zboží našeho e-shopu je tedy pod přísnou kontrolou nezávislého orgánu státní správy.

Spolupracujeme

Logo US Mint
Logo Munze Osterreich
Logo Perth Mint
Logo Royal Canadian Mint
Logo Sunshine Mint
Logo The Royal Mint
Logo Česká Mincovna
Logo 24SAFE