Média & Blog

Poptávka po stříbrných slitcích se znásobila

4. 10. 2010 - Autor: Jiří Jánský

Poptávka po investičním stříbře se odráží nejen v rostoucí ceně stříbra, ale také ve zvýšené poptávce po likvidních stříbrných slitcích. Stříbrné slitky NTR patří mezi investory mezi nejvyhledávanější a tak není divu, že investoři formou rezervačního prodeje rozebrali několik dodávek ještě v době, než vůbec dorazily do České republiky.

„Opět jsme posílili objednávky u dodavatelů, ale poptávka po likvidních investičních slitcích NTR se znásobila ještě více.“ říká vedoucí prodeje firmy SILVERUM s.r.o. Martin Kopáček. „Běžně zásobujeme e-shop plynule, ovšem pokud se poptávka zvýší několikanásobně, jsou nové dodávky velmi rychle rozebrány. Investoři si často rezervují stříbrné slitky ze zásilek, které jsou zatím na cestě.“ Není divu, vždyť stříbrné investiční slitky NTR patří mezi investory k nejoblíbenějším.

Tím se samozřejmě sníží množství stříbrných slitků, které zůstanou volné pro potřeby e-shopu. „Větší investoři nakupují množství přes 500 uncí prostřednictvím cenové fixace, čímž získávají lepší cenu stříbra. Je však třeba počítat s časovou prodlevou, než zakoupené investiční stříbro dorazí do České republiky. Jistý čas také zabere vyřízení celních formalit.“, vysvětluje Martin Kopáček, „Menší investoři nakupují přes e-shop. Pokud jsou ovšem skladované slitky vyprodány, nakupují přes rezervace ze zásilek, které jsou na cestě. Tím se samozřejmě sníží množství stříbrných slitků, které nakonec do e-shopu dorazí.“

Podobná situace je také u velmi žádaných investičních stříbrných mincí American Silver Eagle nebo u stříbrných investičních mincí A-mark. „Také zde velmi výrazně stoupla poptávka. Česká republika není vyjímkou, investoři vyhledávají stříbrné mince A-mark pro výborný poměr ceny k likviditě a stříbrné mince Silver Eagle pro jejich obrovskou likviditu.“ říká Martin Kopáček.

V současnosti jsou tedy slitky NTR opět v e-shopu dostupné. „Neustále objednáváme nové a nové zásilky,“ uvádí Martin Kopáček, „Případná nedostupnost slitků nebo mincí tedy neznamená nic jiného, než že objednané zboží je na cestě. Zájemci si ale vždy mohou provést rezervační objednávky a zajistit si tak aktuální cenu. Stačí zaslat požadavek na náš e-mail. Jedinou nevýhodou tedy je, že zboží je doručeno o něco později, než je běžné. Ovšem cena je definitivně určena.“

Při rostoucí poptávce po stříbrných slitcích a investičním mincích tedy momentální nedostupnost neznamená pro investora nic jiného, než je zboží je na cestě a bude na tuzemský trh dodáno. Zafixovat cenu si lze kdykoliv rezervačním nákupem prostřednictvím e-mailu.

Zpět na články

Nejnovější články


Zlato ve světě

Zlato ve světě

29. 11. 2021 - Autor: Jan Dvořák
Kolik ho bylo, kolik je a jak bylo zatím využito? Společnost World Gold Council ... číst dále

Minutes listopadového Fedu – bojí se stagflace

Minutes listopadového Fedu – bojí se stagflace

25. 11. 2021 - Autor: Jiří Jánský
Včera byly zveřejněny Minutes z listopadového zasedání Fedu, na kterém nedošlo k žádným překvapením.   Nebylo ... číst dále

Jedinečná nabídka bezpečnostních schránek pro naše klienty

Jedinečná nabídka bezpečnostních schránek pro naše klienty

22. 11. 2021 - Autor: Filip Jeřábek
Vážení zákazníci,   je pro nás velkým potěšením seznámit vás s výhodnou nabídkou služeb 24SAFE, ... číst dále

Spojené státy zvyšují dovoz stříbra

Spojené státy zvyšují dovoz stříbra

18. 11. 2021 - Autor: Jan Dvořák
Poptávka po stříbru ve Spojených státech roste, výsledkem je zvyšování jeho dovozu. Za období ... číst dále

Světové měny možná budou bojovat o oslabení

Světové měny možná budou bojovat o oslabení

15. 11. 2021 - Autor: Jiří Jánský
Pokud vás napadne, že nadpis je divný, tak věřte, že v něm není chyba.  Země ... číst dále

Váš dodavatel rodinného stříbra - již od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garance zpětného výkupu.
Tradice
Více než 10 let na trhu.
Nejlepší ceny
stříbra v ČR.
Garance původu a ryzosti kovů.

Certifikace

Logo NGC - Numismatic Guaranty Corporation
Logo Puncovního úřadu - SILVERUM s.r.o. má s Puncovním úřadem uzavřenou dobrovolnou dohodu o internetových kontrolních nákupech. Kvalita a původ veškerého zboží našeho e-shopu je tedy pod přísnou kontrolou nezávislého orgánu státní správy.

Spolupracujeme

Logo US Mint
Logo Munze Osterreich
Logo Perth Mint
Logo Royal Canadian Mint
Logo Sunshine Mint
Logo The Royal Mint
Logo Česká Mincovna
Logo 24SAFE