Média & Blog

Překvapují vás cenové pohyby drahých kovů? Naučte se je využívat

23. 5. 2013 - Autor: Aleš Novotný

Rychlé pohyby ceny zlata a stříbra mohou nezkušeného investora zaskočit. Strmý růst, který byl pravidlem v uplynulých letech, střídají korekce. Drahé kovy jsou aktivem, které investory chrání před inflačními hrátkami vlád a států, avšak i u zlata a stříbra hrají v cenovém vývoji roli mnohé faktory. Pokud se investor spoléhá na názory analytiků a poradců, je v pasivním postavení. Neumí vyhodnotit fakta, jedná impulzivně a pod vlivem emocí. Investiční rozhodování má být vedeno znalostí faktů, nikoliv pocity a dojmy.

Je rozumné chápat finanční trhy, včetně trhů drahých kovů. Investoři, kteří poznali vnitřní dění trhů, mají velkou výhodu před ostatními a na cenových pohybech profitují. Tito investoři vystihnou cenové pohyby nejen na drahých kovech, ale i na ostatních aktivech. Chápou rozdíl mezi fyzickým investičním kovem a burzovní spotovou hodnotou drahého kovu, což jim dává velkou výhodu před nezkušenými laiky. Tito investoři vnímají chování velkých hráčů včetně producentů drahých kovů. Tyto znalosti dávají náskok před laiky při vlastních investicích i zajímavé zisky z cenových pohybů. Investor, který se naučí chápat trhy, proto bude vítězit nad laikem, který investuje naslepo – podle dojmů, komentářů, diskuzí na fórech atd. Nepoučení laici budou vždy v nevýhodě, naopak kvalifikovaní investoři docílí optimálních podmínek pro své investice.

Poznatky z tradingové konzultace převádějí absolventi do vlastní investiční praxe v průměru během dvou měsíců. Následně se z tradingu stává rutinní činnost, pak již stačí pár minut denně ke kontrole pozic. A výsledky stojí za to – ať již jde o vhodné načasování nákupu drahých kovů nebo o inkasování příjemných zisků z cenových pohybů. V neposlední řadě se investor naučí, jak své portfolio ochránit proti poklesu, čili jak profitovat z cenových korekcí. Zejména nyní, v době poklesů cen zlata a stříbra, se zajišťovací postupy investorům vyplatily. Laik sleduje pokles ceny s obavou, zkušený investor vidí příležitosti.

Tyto benefity jsou dnes dostupné každému, kdo je ochoten se učit. Protože komunita zájemců a absolventů tradingových konzultací roste, přicházejí denně dotazy. Jak jsme slíbili v minulém článku, dnes přinášíme další informace. Martin Kopáček, který tradingové konzultace vede, připravil ukázku z používaných obchodních technik při tradingu akciových indexů. Zejména absolventi konzultací jistě ocení shrnutí profitabilních technik, které M.Kopáček používá při obchodování na svém vlastním účtu. Z časových důvodů se samozřejmě jedná o pouhý zlomek toho, co je obsahem celodenní tradingové konzultace. Zájemce o konzultace upozorňujeme, že volné termíny se poměrně rychle plní. K dispozici jsou již pouze termíny na říjen, listopad a prosinec, termíny květen až září jsou již plně obsazeny. Termín konzultace si můžete sjednat a rezervovat na info@silverum.cz .

——-
Mohlo by Vás zajímat:

Jak vydělat na poklesu ceny stříbra? Investor a trader

Štědrý silvestr aneb Prodělat asi opravdu nešlo

Výnos 38% je důvodem ke spokojenosti

Lednové žně: Investiční stříbro, měď a indexy

Kdy začít a na co se připravit

Zpět na články

Nejnovější články


Velká Británie má také co dělat s inflací

Velká Británie má také co dělat s inflací

18. 8. 2022 - Autor: Jan Dvořák
O vývoji ekonomiky ve Velké Británii se u nás moc nemluví, proto se nyní ... číst dále

Růst inflace se zpomalil. Zatím.

Růst inflace se zpomalil. Zatím.

15. 8. 2022 - Autor: Jindřich Walter
Červencová inflace ve výši 17,5 % představuje maximum od prosince 1993 a její růst ... číst dále

Moody’s sice snížila výhled ratingu ČR, přesto se držíme na vysoké úrovni

Moody’s sice snížila výhled ratingu ČR, přesto se držíme na vysoké úrovni

11. 8. 2022 - Autor: Jiří Jánský
Mezinárodní ratingová agentura Moody’s snížila výhled ratingu u ČR ze stabilního na negativní. Rating ... číst dále

ČNB poprvé po roce nezvýšila úrokové sazby

ČNB poprvé po roce nezvýšila úrokové sazby

8. 8. 2022 - Autor: Jan Dvořák
Na svém čtverečním zasedání Bankovní rada nezvýšila po roce úrokové sazby. Zajímavé je, že ... číst dále

Inflace v eurozóně stále pokračuje v růstu

Inflace v eurozóně stále pokračuje v růstu

4. 8. 2022 - Autor: Jindřich Walter
Inflace v eurozóně i nadále pokračuje v dosahování historických maxim, červencová činí 8,9 % (v červnu ... číst dále

Váš dodavatel rodinného stříbra - již od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garance zpětného výkupu.
Tradice
Více než 10 let na trhu.
Nejlepší ceny
stříbra v ČR.
Garance původu a ryzosti kovů.

Certifikace

Logo NGC - Numismatic Guaranty Corporation
Logo Puncovního úřadu - SILVERUM s.r.o. má s Puncovním úřadem uzavřenou dobrovolnou dohodu o internetových kontrolních nákupech. Kvalita a původ veškerého zboží našeho e-shopu je tedy pod přísnou kontrolou nezávislého orgánu státní správy.

Spolupracujeme

Logo US Mint
Logo Munze Osterreich
Logo Perth Mint
Logo Royal Canadian Mint
Logo Sunshine Mint
Logo The Royal Mint
Logo Česká Mincovna
Logo 24SAFE