Média & Blog

Velikost vkladů na Stříbrném účtu stojí za zvážení

29. 9. 2022 - Autor: Jindřich Walter

Stříbrný účet je oblíbeným nástrojem našich klientů. Minimální nepovinná investice je stanovena  na 500 Kč, resp. 25 euro. Toto nijak neměníme. Doporučujeme zvážení výše měsíčního vkladu. Proč?

 

Při vzniku Stříbrného účtu před 8 lety bylo docela dlouho možné za tuto částku každý měsíc nakoupit alespoň jednu celou jednouncovou stříbrnou investiční minci. Nyní to vzhledem k vývoji cen na trhu fyzického stříbra (podobně i zlata) a vývoji kurzu české koruny vůči americkému dolaru možné není. V tomto období oslabila koruna z přibližně 20 korun za dolar na dnešních téměř 26 – viz graf ze serveru kurzy.cz od konce roku 2013 do včerejšího dne.

 

Jestliže posíláte na váš Stříbrný účet pouze 500 Kč, z naší strany v tom není problém, je to však méně, než částka potřebná k nákupu jedné mince. Důsledkem je, že nákup mince v takovém případě neprobíhá měsíčně. Výsledkem je, že nedochází k ideálnímu zprůměrování nákupní ceny, ke kterému dochází při pravidelném měsíčním nákupu alespoň jedné mince.

 

Při dnešních cenách pravidelný měsíční nákup jednouncové investiční stříbrné mince zajišťuje minimálně částka 1.000 korun měsíčně a jednou za 2 měsíce dochází při stávajících cenách většiny mincí ve výši kolem 650 korun za minci k nákupu další investiční mince.

 

Vyšší částka, např. 2.000 korun, mimochodem momentálně nejčastější měsíční vklad klientů, zajišťuje ještě pravidelnější nákupy. Při dnešních cenách kolem 650-700 korun za minci to u většiny z nich představuje spoření 3 mince měsíčně. V případě zvýšení ceny stříbra dojde k pravidelným nákupům dvou mincí a dokup dalších v období 2-3 měsíců. Z hlediska průměrování ceny se tedy jedná o velmi stabilní a výrazně se průměrující nákupy investičních mincí. Navíc automaticky dochází k tomu, že čím je drahý kov levnější, tím více (měřeno v uncích) je pro vás nakoupeno.

 

Doporučujeme tedy nevyužívat minimální částku, i když tento historicky daný limit neplánujeme navyšovat. A připomínáme, že nákupy pro vás provádíme za naprosto stejné ceny, jaké jsou v našem eshop a že  Stříbrný účet je bez poplatků. Neplatíte nic za vedení účtu, za připsání vkladů atd. Neplatíte žádné vstupní ani výstupní poplatky. Neplatíte žádné provize obchodním zástupcům. Vaše peníze slouží pouze vám, jsou beze zbytku využity na vaše nákupy a jedno poštovné v prosinci.

 

Velikost pravidelné měsíční platby stojí za zvážení.

 

 

Zpět na články

Nejnovější články


Fed pravděpodobně zpomalí

Fed pravděpodobně zpomalí

24. 11. 2022 - Autor: Jan Dvořák
Na minulém zasedání Fed zvýšil po čtvrté za sebou úrokové sazby o 0,75 %. ... číst dále

Krátkodobé pozastavení objednávek na dobírku

Krátkodobé pozastavení objednávek na dobírku

22. 11. 2022 - Autor: Jindřich Walter
Z technických a organizačních důvodů jsme nuceni dočasně pozastavit platby za zboží dobírkou.   ... číst dále

Inflace v EU pokračuje v růstu

Inflace v EU pokračuje v růstu

21. 11. 2022 - Autor: Jiří Jánský
Inflace v EU se v září zvýšila z 10,9 % na 11,5 %, to znamená další ... číst dále

Inflace v České republice

Inflace v České republice

17. 11. 2022 - Autor: Jan Dvořák
Říjnová míra inflace se snížila ze zářijových 18,0 % na 15,2 %. Jde o ... číst dále

Silverum club

Silverum club

14. 11. 2022 - Autor: Jindřich Walter
Pro naše věrné zákazníky, dlouhodobé investory do drahých kovů, jsme připravili zajímavou novinku Silverum ... číst dále

Váš dodavatel rodinného stříbra - již od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garance zpětného výkupu.
Tradice
Více než 10 let na trhu.
Nejlepší ceny
stříbra v ČR.
Garance původu a ryzosti kovů.

Certifikace

Logo NGC - Numismatic Guaranty Corporation
Logo Puncovního úřadu - SILVERUM s.r.o. má s Puncovním úřadem uzavřenou dobrovolnou dohodu o internetových kontrolních nákupech. Kvalita a původ veškerého zboží našeho e-shopu je tedy pod přísnou kontrolou nezávislého orgánu státní správy.

Spolupracujeme

Logo US Mint
Logo Munze Osterreich
Logo Perth Mint
Logo Royal Canadian Mint
Logo Sunshine Mint
Logo The Royal Mint
Logo Česká Mincovna
Logo 24SAFE