Strieborné mince A-mark skladom, smer trhu sa ukáže po voľbách
Šéf ECB Mario Draghi potešil finančné trhy prísľubom tlače nových peňazí, v objeme cca 600 miliárd eur. To sa podľa očakávaní prejavilo rastom cien aktív – tlač peňazí znamená znehodnocovanie meny. Investičné zlato a investičné striebro reagovali rastom na strednodobé maximá, zatiaľ čo euro sa porúčalo k zemi. S ním aj česká koruna, bohužiaľ.
V čase, keď sa pripravuje tento článok, je cena zlata tesne pod 1300 dolármi za uncu. Cena investičného striebra je nad 18 dolármi za uncu. Investori vnímajú rozhodnutie ECB – tlačiť peniaze – ako rizikové. Však musíme si počkať na ďalšiu nemenej dôležitú správu, a to ako dopadnú dnešné parlamentné voľby v Grécku.
Favoritom je volebná strana Syriza, ktorá by teoreticky mohla v novom parlamente získať aj väčšinu. SYRIZA sa netají snahou revidovať dohody s MMF a ECB. A v krajnom prípade aj opustiť eurozónu. Tieto riziká samozrejme prispievajú k rastu ceny zlata a striebra.
Ako dopadnú voľby a aké budú kroky nového gréckeho parlamentu? To sa dozvieme počas nasledujúcich hodín. Trhy na túto správu napäto čakajú.
Dobrou správou pre investorov je, že do ČR dorazili strieborné investičné mince A-mark. Vo svojej triede patria medzi najobľúbenejšie, pretože majú veľmi priaznivým pomer ceny, likvidity a razebného prémia.
——-
Mohlo by Vás zaujímať:
Ceny zlata a striebra sú u strednodobých maxím: ECB a Grécko
Investičné strieborné mince: V čom je rozdiel?
Investičné strieborné mince so 7% DPH
Zlato a striebro rástli, švajčiarsky frank torpédoval euro
Víťazný týždeň: SPY a TNA 100% zisk
Nejnovější články

Zlato ve výroční zprávě ČNB
1. 5. 2025 - Autor: Jan Dvořák
ČNB včera vydala výroční zprávu za rok 2024, vybírám z ní body týkající se zlata: ... číst dále

Německá ekonomika letos neporoste
28. 4. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Německá vláda oznámila 24. dubna 2025 snížení odhadu růstu pro rok 2025 na čistou ... číst dále

Dramatický týden na trhu se zlatem: Vývoj od 16. do 23. dubna 2025
24. 4. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Cena zlata zaznamenala v posledním týdnu výrazné pohyby, které byly ovlivněny řadou globálních faktorů. Ve ... číst dále

Evropská centrální banka opět snížila úrokové sazby o 0,25 %
21. 4. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Ve čtvrtek 17. dubna 2025 Evropská centrální banka (ECB) nečekaně jednomyslně rozhodla o snížení ... číst dále

Zlato dosahuje historického maxima. Po cestě i 110100000101 USD.
17. 4. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Včera cena zlata prolétla hranicí 3 300 dolarů za unci. Protože mě baví čísla, snažil ... číst dále
Silverum!




Certifikace


Spolupracujeme







