Stříbro těsně pod 20 dolary, slitky jsou na cestě
Nedávný teroristický útok v Nice a víkendový puč v Turecku. To jsou další události, které oslabily důvěru ve schopnost Evropské unie dále fungovat. Z toho těží americké trhy: akciové indexy jsou na maximech. Drahé akcie, nulové výnosy z dluhopisů – přístavem bezpečí jsou stále drahé kovy.
Ceny zlata i stříbra po brexitu poklesly z cenových maxim. Unce stříbra je nyní těsně pod 20 dolary, takže podle očekávání nastoupila další vlna nákupních příkazů. Situace ve stříbrných mincích se stabilizovala, dodávky jsou celkem plynulé a výpadky se dají řešit v horizontu pár hodin.
Problémy ale nastávají u některých investičních slitků . Někteří zpracovatelé patrně včas nezajistili svoje nákupní ceny. A za současných burzovních cen si nechtějí dělat velké zásoby. Proto u některých rafinérů začínají problémy s plynulostí dodávek stříbrných cihel a stříbrných slitků. Cena pod 20 dolary za unci stříbra i zde odstartovala sérii nákupních příkazů investorů.
Finanční trhy hledají svůj strop, taktéž drahé kovy. Investoři jsou znejistěni rostoucími riziky ve světě (Nice, Turecko, brexit atd.). Cenová maxima na finančních trhů ochlazují chuť investovat a tak investoři přelévají prostředky do zlata a do stříbra. V situaci, kdy někteří rafinéři nemají patrně zajištěny nákupní ceny, vzniká disproporce mezi nabídkou a poptávkou.
Pokud by mělo u některých slitků dojít k dlouhodobějšímu výpadku dodávek, budeme vás včas informovat. Stříbrné mince jsou zatím v plynulém režimu dodávek.
——-
Mohlo by Vás zajímat:
Čekají nás krachy bank? Itálie varuje
Rizika: Británie, Spojené státy, libra
Brexit: Přijde znehodnocení koruny?
Investiční stříbro: Budujeme osobní portfolio drahých kovů, 1. část
Nejnovější články

Bankovní rada ČNB jednomyslně rozhodla o zachování úrokových sazeb beze změny
26. 6. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Na svém včerejším zasedání se bankovní rada ČNB jednomyslně shodla na tom, že úrokové ... číst dále

Fed ponechal úrokové sazby beze změny
23. 6. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Fed na svém středečním zasedání jednomyslně rozhodl ponechat klíčovou úrokovou sazbu beze změny v ... číst dále

Robert Kiyosaki varuje – Auringo spoření může pomoci
19. 6. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Robert Kiyosaki, autor bestselleru „Bohatý táta, chudý táta“ a známý kritik finančního systému, nedávno ... číst dále

Zlato překonalo euro a stalo se druhým největším rezervním aktivem na světě a ČNB pokračuje v nákupech
16. 6. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Zlato si v posledních letech razí cestu na přední příčky globálních rezervních aktiv. Podle ... číst dále

Květnová inflace v ČR dosáhla 2,4 % – návrat nad inflační cíl
12. 6. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Ve středu 10. června 2025 publikoval Český statistický úřad údaje o inflaci za květen ... číst dále
Silverum!




Certifikace


Spolupracujeme







