Rychlé prodeje Silver Eagle pokračují. K tomu i ETF.
Rychlé prodeje Silver Eagle pokračují, stejně jako běžely koncem minulého roku. Za prvních šest týdnů letošního roku US Mint prodal téměř 7 milionu těchto mincí. Za celý rok 2020 jich bylo prodáno 30 milionů kusů, za rok 2019 se prodala polovina, tedy 15 milionů uncí. Z uvedených 7 milionů bylo 4,8 milionů uncí prodáno v lednu a 2,1 v únoru. To vysvětluje aktuálně vysoká prémia a špatnou dostupnost této světově nejznámější stříbrné mince.
Krom 6,9 milionům uncí stříbra US Mint prodal 292 tisíc uncí zlata. Poměr jednotek stříbra a zlata je 24 a stávající poměr ceny zlata a stříbra je 67. Investice do stříbra tedy činily o něco málo více než třetinu investic do zlata, což je nadprůměrná hodnota.
Únorové hodnoty poměru cen (Gold-Silver Ratio) se pohybují na úrovni pětiletého minima z července 2016.

Druhou věcí je skokové zvýšení objemu stříbra s největším ETF (SLV). Proti růstu ceny stříbra v létě loňského roku zde je výrazný rozdíl v objemu přítoku peněz do ETF. Na přelomu července a srpna cena stříbra skokově vzrostla z 21 na 27 dolarů a objem stříbra držený v ETF vrostl o necelé 3 miliony uncí. Aktuální růst ceny stříbra jsou necelé 3 dolary, avšak v ETF přibylo 9 milionů uncí.
Situace se částečně uklidnila, nejzajímavější bude, na jak dlouho. Pokud k něčemu dojde, dozvíte se to. Sledujte náš blog a Facebook.
Zpět na články
Nejnovější články
Je 500 Kč měsíčně na zlato a stříbro dost? Je vhodné mířit výš.
17. 11. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Začít spořit do drahých kovů je jedno z nejlepších rozhodnutí, které můžete pro svou ... číst dále
Inflace se stále drží v tolerančním pásmu ČNB
13. 11. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Zveřejněná data za říjen potvrzují, že inflace v Česku zůstává pod kontrolou. Meziročně se ... číst dále
Zasedání ČNB – úroky beze změny
10. 11. 2025 - Autor: Jan Dvořák
ČNB ponechala sazby beze změny. Podzimní prognóza počítá se stabilitou v letech 2025–2026 a ... číst dále
Rekordní shut-down americké vlády
6. 11. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Fakticky USA prožívají nejdelší vládní uzávěru v dějinách, která už překonala 35denní rekord z ... číst dále
ECB ponechala úrokové sazby beze změny
3. 11. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Evropská centrální banka na říjnovém zasedání ponechala všechny tři klíčové sazby beze změny. Vkladová ... číst dále
Silverum!
Certifikace
Spolupracujeme



















