Pokles ceny zlata příležitost k zisku
Cena zlata i cena stříbra otestovaly v minulých týdnech svá cenová maxima. Nyní, po delší době, vidíme pokles ceny drahých kovů, který může (ale nemusí) být korekcí nebo přímo poklesem. Samozřejmě nikdo neví s jistotou, zda bude pokles pokračovat, nebo zda jde o krátkodobý oddechový čas před dalším růstem. Jak z této situace vytěžit maximum?
Mnozí absolventi konzultací sledují tento pokles s očekáváním příležitosti k dobrému zisku. Protože se množí
, jak já osobně tuto příležitost využiji, předkládám svůj aktuální obchodní plán:
Osobně se teď zaměřím na sledování možnosti inkasování peněz z opčních obchodů ve zlatě a stříbře. V případě, že jde opravdu jen o krátkodobou korekci, zůstanou mi peníze, které získám při vstupu do opčního obchodu. Jak víte, mám rád takové obchody, kde za vstup dostanu zaplaceno 🙂
Pokud bude cena zlata a cena stříbra klesat dál, provedu tzv. rolování, čímž získám další peníze nebo ještě lepší nákupní cenu. Třetí možností při dalším poklesu je (pokud nebudu chtít rolovat) připsání podkladového aktiva na můj účet za cenu, kterou jsem si zvolil již při vstupu do opčního obchodu.
Samozřejmě, jak uvádím vždy při konzultacích, jsem v každém obchodu zajištěn pro případ mimořádného poklesu. Agresivní obchodování je mi cizí volím vždy raději menší zisk, ovšem s klidným spánkem. Všem absolventům, kteří budou tak jako já využívat poklesu ceny zlata a ceny stříbra k inkasování peněz z opcí, přeji dobrou volbu podkladu, prémia i pojistky proti poklesu.
Nejnovější články

Cena zlata v Číně je kolem historických maxim
21. 9. 2023 - Autor: Jan Dvořák
Zatímco cena zlata v dolarech se snížila, v Číně díky oslabení čínského juanu roste. Zájem o ... číst dále

ECB i nadále bojuje proti inflaci
18. 9. 2023 - Autor: Jan Dvořák
Jestřábi pokračují v akci. ECB překvapila a podesáté v řadě zvýšila úrokové sazby, depozitní úroková ... číst dále

Inflace pokračuje v poklesu
14. 9. 2023 - Autor: Jan Dvořák
Minulý týden byla zveřejněna červencová míra inflace v České republice, která se z červnových 8,8 ... číst dále

ČNB pokračuje v nákupech zlata
11. 9. 2023 - Autor: Jindřich Walter
V červenci a srpnu Česká národní banka (ČNB) pokračovala v nákupech zlata, nakoupila přibližně 1 tun ... číst dále

Polská centrální banka začala rychle snižovat úroky
7. 9. 2023 - Autor: Jan Hájek
Polská centrální banka snížila hlavní úrokovou sazbu z 6,75 % na 6,0 %, a to ... číst dále
Silverum!




Certifikace


Spolupracujeme







