Média & Blog

Novinky: Stouncové cihly JM i kusově, stříbro z Německa výhodněji

12. 11. 2012 - Autor: Jiří Jánský

Trhy drahých kovů předvedly, že investiční stříbro a zlato zůstávají nadále přístavem bezpečí. Znovuzvolení Baracka Obamy americkým prezidentem

poslalo finanční trhy dolů. Bezpečí před inflací investoři opět hledají v drahých kovech. Cena stříbra a cena zlata po korekci předminulého pátku rostla. Na rozdíl od finančních trhů investiční stříbro a investiční zlato v minulém týdnu zaznamenalo růstovou sérii.

Česká koruna se propadla jak vůči dolaru, tak vůči euru. Propad kupní síly české koruny odráží očekávané zhoršení české ekonomiky. Česká národní banka drží úrokové sazby na rekordně nízké úrovni. Ekonomika přesto klesá, propadá se průmysl i služby. Naopak patrně i v příštím roce poroste nezaměstnanost. Plánované zvýšení DPH sníží kupní sílu Čechů, což nedává pro českou korunu do budoucna pozitivní signály. Důsledky jsou logické: zájem o nákup zlata a stříbra v ČR neklesá. Naopak s přílivem negativních zpráv investice do drahých kovů rostou. Ačkoliv jsme opět posílili dodávky stříbra z USA, byly například stříbrné slitky NTR

již v pátek zcela vyprodány

. Nové dodávky slitků NTR jsou na cestě.

Ale jsou i pozitivní zprávy. Díky rostoucímu zájmu o investiční stříbro jsme dojednali s dodavateli nové podmínky, které nákup investičního stříbra učiní ještě atraktivnějším. První změnou je, že stříbrné cihly Johnson Matthey o hmotnosti 100 uncí

lze nyní nakoupit v libovolném počtu

. Dosud bylo možné objednat minimálně pět a více těchto stříbrných cihel. Nyní lze stříbrné cihly Johnson Matthey 100 oz zakoupit bez omezení nákupním minimem.
Již první den po oznámení změny nakoupilo mnoho tuzemských investorů stříbrné cihly Johnson Matthey 100 oz do svých portfolií. Splnil se náš předpoklad, že stouncové stříbrné cihly JM budou kupovat i drobnější investoři. Značka Johnson Matthey zkrátka má pro zkušené investory své kouzlo.

Druhou dobrou zprávou je, že při
nákupech stříbra se 7% DPH

již nebudeme účtovat 0,52 % z objemu zakázky na úhradu bankovního poplatku. Díky velkému objemu zákazníků z ČR dojednala naše německá dceřinná společnost SILVERUM GmbH s německou bankou rozumné podmínky i pro platby z ČR. Množství českých investorů, kteří nakupují investiční stříbrné mince se sazbou 7%, stále roste.

S velkým zájmem investorů se setkala také služba, kdy zdarma nabízíme dovoz investičního stříbra zakoupeného v Německu až na české hranice. Investor tedy nemusí pro nakoupené investiční stříbro jet až do Regensburgu. Investiční stříbro naše dceřinná společnost SILVERUM GmbH dopravuje podle přání zákazníka na hraniční přechody Weidhaus/Rozvadov nebo Furth im Wald/Folmava. Zde si zákazník investiční stříbro převezme.
Předání stříbrných mincí sice neprobíhá v takovém komfortu, jako v kanceláři SILVERUM GmbH v Regensburgu, ale český investor si ušetří cestu německým vnitrozemím. Rostoucí počet klientů, kteří opakovaně volí přejímku stříbra na hranicích, dokazuje užitečnost této služby.

Atraktivita investičních drahých kovů nepomíjí. Jak se ukazuje, dluhová krize zdaleka není zažehnána a rizika inflace rostou. Nákup investičního stříbra nebo zlata je snahou ochránit vlastní úspory před znehodnocením. Komfortnější postup při nákupu stouncových stříbrných cihel Johnson Matthey a zlevnění procesu nákupu stříbra v Německu usnadňují
budování osobního investičního portfolia

.

——-
Mohlo by Vás zajímat:

Investiční stříbro: Jak ne/koupit padělek?

Korekce ceny stříbra: Jak jí lze využít?

Nákup stříbra v Německu se 7% DPH: Otázky a odpovědi


Sedm mýtů o investici do drahých kovů

Zpět na články

Nejnovější články


Moody’s sice snížila výhled ratingu ČR, přesto se držíme na vysoké úrovni

Moody’s sice snížila výhled ratingu ČR, přesto se držíme na vysoké úrovni

11. 8. 2022 - Autor: Jan Dvořák
Mezinárodní ratingová agentura Moody’s snížila výhled ratingu u ČR ze stabilního na negativní. Rating ... číst dále

ČNB poprvé po roce nezvýšila úrokové sazby

ČNB poprvé po roce nezvýšila úrokové sazby

8. 8. 2022 - Autor: Jan Dvořák
Na svém čtverečním zasedání Bankovní rada nezvýšila po roce úrokové sazby. Zajímavé je, že ... číst dále

Inflace v eurozóně stále pokračuje v růstu

Inflace v eurozóně stále pokračuje v růstu

4. 8. 2022 - Autor: Jan Dvořák
Inflace v eurozóně i nadále pokračuje v dosahování historických maxim, červencová činí 8,9 % (v červnu ... číst dále

Spojené státy jsou v recesi

Spojené státy jsou v recesi

1. 8. 2022 - Autor: Jan Dvořák
Ve čtvrtek jsme psali o tom, že Fed zvýšil úrokové sazby a že následující ... číst dále

Fed zvýšil úrokové sazby

Fed zvýšil úrokové sazby

28. 7. 2022 - Autor: Jan Dvořák
Na svém včerejším zasedání Fed zvýšil v souladu se všemi očekáváními úrokové sazby o 0,75 ... číst dále

Váš dodavatel rodinného stříbra - již od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garance zpětného výkupu.
Tradice
Více než 10 let na trhu.
Nejlepší ceny
stříbra v ČR.
Garance původu a ryzosti kovů.

Certifikace

Logo NGC - Numismatic Guaranty Corporation
Logo Puncovního úřadu - SILVERUM s.r.o. má s Puncovním úřadem uzavřenou dobrovolnou dohodu o internetových kontrolních nákupech. Kvalita a původ veškerého zboží našeho e-shopu je tedy pod přísnou kontrolou nezávislého orgánu státní správy.

Spolupracujeme

Logo US Mint
Logo Munze Osterreich
Logo Perth Mint
Logo Royal Canadian Mint
Logo Sunshine Mint
Logo The Royal Mint
Logo Česká Mincovna
Logo 24SAFE