Média & Blog

Kalkulačka: Vyděláváte, nebo proděláváte?

6. 3. 2017 - Autor: Jiří Jánský

„Kdybych to byl věděl, tak jsem to udělal už dávno“. Tak reaguje většina lidí na zjištění, o kolik jim inflace již znehodnotila úspory. Je až k nevíře, že ze stokoruny za pár desítek let zbylo reálně jen pár korun..

 

Co by se vám vyplatilo víc: Dostat do kolébky stokorunu, nebo stříbrnou cihličku?

 

Připravili jsme pro vás jednoduchou kalkulačku, kde jediným stisknutím zjistíte hned pět údajů:

 

  1. Kolik činí dnes hodnota „stovky“ z doby vašeho narození?
  2. Kolik hodnoty už ztratila koruna během vašeho života?
  3. Jak vysoká inflace vám během vašeho života likviduje úspory?
  4. Kdybyste „do kolébky“ místo stokoruny dostali cihličku stříbra, kolik byste již měli vyděláno?
  5. Jaký je výnos investičního stříbra během vašeho života, když vše očistíme o inflaci?

 

Rozsah je od poslední měnové reformy z roku 1953, kdy lidé přišli o většinu úspor nařízením tehdejší vlády. Kalkulačka tedy funguje pro lidi narozené od roku 1954. Ti dříve narození totiž přišli prakticky o veškeré úspory na bankovních účtech – zeptejte se pamětníků …

 

Investice do drahých kovů je dlouhodobá záležitost. To, že vám inflace zničí úspory, se projeví v horizontu desetiletí. Rovněž výnos z drahých kovů je otázkou pravidelného a dlouhodobého investování. Proto kalkulačka končí v roce 2009, kdy byl svět v nejhlubší ekonomické recesi.

 

Spočítejte si, o kolik během vašeho života ztratila česká koruna na hodnotě.

Spočítejte si, kolik jste mohli naopak získat držení investičního stříbra.

 

Výsledky vás možná překvapí. Uvidíte, že držet úspory na bankovním účtu je předem prohraný boj, kde inflace bohužel většinu hodnoty zničí.

Proto je rozumné mít část majetku ve drahých kovech. Nejrozumnější je přikupovat drahé kovy pravidelně, například prostřednictvím Stříbrného účtu.

 

E-BOOK ZDARMA

 

Mohlo by Vás zajímat:

Zpět na články

Nejnovější články


Struktura poptávky po stříbře se mění

Struktura poptávky po stříbře se mění

30. 6. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Poptávka po stříbře prochází v poslední dekádě zásadní strukturální proměnou. Zatímco dříve dominovaly tradiční ... číst dále

Bankovní rada ČNB jednomyslně rozhodla o zachování úrokových sazeb beze změny

Bankovní rada ČNB jednomyslně rozhodla o zachování úrokových sazeb beze změny

26. 6. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Na svém včerejším zasedání se bankovní rada ČNB jednomyslně shodla na tom, že úrokové ... číst dále

Fed ponechal úrokové sazby beze změny

Fed ponechal úrokové sazby beze změny

23. 6. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Fed na svém středečním zasedání jednomyslně rozhodl ponechat klíčovou úrokovou sazbu beze změny v ... číst dále

Robert Kiyosaki varuje – Auringo spoření může pomoci

Robert Kiyosaki varuje – Auringo spoření může pomoci

19. 6. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Robert Kiyosaki, autor bestselleru „Bohatý táta, chudý táta“ a známý kritik finančního systému, nedávno ... číst dále

Zlato překonalo euro a stalo se druhým největším rezervním aktivem na světě a ČNB pokračuje v nákupech

Zlato překonalo euro a stalo se druhým největším rezervním aktivem na světě a ČNB pokračuje v nákupech

16. 6. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Zlato si v posledních letech razí cestu na přední příčky globálních rezervních aktiv. Podle ... číst dále

Váš dodavatel rodinného stříbra - již od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garance zpětného výkupu.
Tradice
Více než 10 let na trhu.
Nejlepší ceny
stříbra v ČR.
Garance původu a ryzosti kovů.

Certifikace

Logo NGC - Numismatic Guaranty Corporation
Logo Puncovního úřadu - SILVERUM s.r.o. má s Puncovním úřadem uzavřenou dobrovolnou dohodu o internetových kontrolních nákupech. Kvalita a původ veškerého zboží našeho e-shopu je tedy pod přísnou kontrolou nezávislého orgánu státní správy.

Spolupracujeme

Logo US Mint
Logo Munze Osterreich
Logo Perth Mint
Logo Royal Canadian Mint
Logo Sunshine Mint
Logo The Royal Mint
Logo Česká Mincovna
Logo 24SAFE