Fed opět ponechal úrokové sazby beze změny
Na svém včerejším zasedání Fed nepřekvapil a jednomyslně ponechal úrokové sazby beze změny na 5,25 %–5,5 %, kde se drží od července loňského roku. Pořád se snaží o „měkké přistání“ bez recese a zdá se, že se jim to může podařit. Od roku 1945 se to podařilo pouze A. Greenspanovi v roce 1995.
Hlavní událostí je, že J. Powell uvedl, že při splnění určitých podmínek by mohly být na zářijovém zasedání úrokové sazby sníženy. Výslovně uvedl, že „ekonomika se přibližuje k bodu, ve kterém bude vhodné snížit sazby.“ Jako důvod uvedl zpomalující inflaci (v červnu byla na 3,0 %), stále však trvá na tom, že se to musí opakovaně potvrdit. Před zářijovým zasedáním bude mít Fed k dispozici inflaci za červenec a srpen.
Postupnými mírnými změnami v prohlášení a komentářích Fed připravuje trh na to, že zahájení snižování úroků se blíží a obchodníci se těší, že se nebudou mýlit. Zároveň však varuje, že snižování úroků nebude rychlé. Jedno letošní snížení úrokových sazeb je tedy velmi pravděpodobné, druhé je velkou otázkou.
Zpět na články
Nejnovější články

Struktura poptávky po stříbře se mění
30. 6. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Poptávka po stříbře prochází v poslední dekádě zásadní strukturální proměnou. Zatímco dříve dominovaly tradiční ... číst dále

Bankovní rada ČNB jednomyslně rozhodla o zachování úrokových sazeb beze změny
26. 6. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Na svém včerejším zasedání se bankovní rada ČNB jednomyslně shodla na tom, že úrokové ... číst dále

Fed ponechal úrokové sazby beze změny
23. 6. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Fed na svém středečním zasedání jednomyslně rozhodl ponechat klíčovou úrokovou sazbu beze změny v ... číst dále

Robert Kiyosaki varuje – Auringo spoření může pomoci
19. 6. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Robert Kiyosaki, autor bestselleru „Bohatý táta, chudý táta“ a známý kritik finančního systému, nedávno ... číst dále

Zlato překonalo euro a stalo se druhým největším rezervním aktivem na světě a ČNB pokračuje v nákupech
16. 6. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Zlato si v posledních letech razí cestu na přední příčky globálních rezervních aktiv. Podle ... číst dále
Silverum!




Certifikace


Spolupracujeme







