Média & Blog

Cena zlata testuje 1500, stříbro u 43 dolarů

18. 4. 2011 - Autor: Jiří Jánský

Závěr týdne přinesl opět růst cen zlata i stříbra. Oba drahé kovy shodně posílily na nové rekordy. Cena zlata se vyšplhala na dosud nevídaných 1486,40 dolarů za troyskou unci, cena stříbra překonala o pět centů hranici 43 dolarů za troyskou unci.

Impulsem pro růst ceny drahých kovů bylo pokračování „nekonečné řecké tragédie“, kdy politici začínají zvažovat restrukturalizaci řeckého dluhu. Investorům tím dávají najevo, že Řecko možná bude své dluhy splácet opožděně, nebo pouze částečně. A možná je pochopitelně i kombinace obojího, což pro investory znamená startovní signál k útěku nejenom od řeckých dluhopisů. Ani dluhopisy Irska či Portugalska nemají na růžích ustláno, a lze předpokládat, že řecká nákaza postihne i další země eurozóny.

Názory na další vývoj ceny zlata a ceny stříbra se velmi liší. Investiční banka Goldman Sachs podle některých údajů kontrakty na zlato shortuje již delší dobu, patrně tedy očekává pokles ceny zlata.
Z tábora zastánců růstu ceny zlata zaznívají prognózy, že cena zlata do konce tohoto roku překoná hranici 1700 dolarů za troyskou unci.

Ještě zajímavější je situace u investičního stříbra. Očekávání dalšího vývoje ceny stříbra jsou poměrně jednoznačná, obecně se předpokládá další růst ceny stříbra. Cílové ceny se z aktuálních 50 dolarů přesouvají k úrovním 70 a dokonce i ke 100 dolarům za troyskou unci. Nemalou měrou ke všeobecné býčí náladě u ceny stříbra přispívají zprávy z Latinské Ameriky, kde proběhlo, probíhá a patrně i probíhat bude znárodňování stříbrných dolů.

Aktuálnímu vývoji ceny zlata i ceny stříbra přizpůsobujeme nově otevírané pozice v našich opčních strategiích. Minulý pátek vypsané opce úspěšně expirovaly, čímž jsme my i absolventi našich konzultací opět realizovali příjemný zisk. Nové výpisy opcí nyní ovšem provádíme ve větší vzdálenosti, čili více OTM. Důvodem jsou právě nové rekordní ceny obou drahých kovů a tudíž i potenciálně možná korekce.

Zpět na články

Nejnovější články


Inflace ve Spojených státech stále stoupá, v ČR je to lepší

Inflace ve Spojených státech stále stoupá, v ČR je to lepší

14. 6. 2021 - Autor: Jan Dvořák
Před měsícem jsme psali o inflaci ve Spojených státech. Tehdy byla 4,2 procenta. Nyní ... číst dále

Dvacetidolarová mince Double Eagle Gold za 19,5 mil USD

Dvacetidolarová mince Double Eagle Gold za 19,5 mil USD

10. 6. 2021 - Autor: Jan Dvořák
Sběratelským mincím se často nevěnujeme, avšak tuto informaci říci musíme. V úterý byla v Sotheby’s ... číst dále

Rusko opět míří směr zlato

Rusko opět míří směr zlato

7. 6. 2021 - Autor: Jan Dvořák
Vzhledem k vysokým příjmům z prodeje ropy, jejíž cena není stabilní, má Rusko mimo státní rozpočet ... číst dále

EU – tisk peněz nekončí, a to oficiálně

EU – tisk peněz nekončí, a to oficiálně

3. 6. 2021 - Autor: Jan Dvořák
Evropská komise dnes v rámci pravidelného hodnocení stavu ekonomik vyzvala země EU, aby nepřestávaly využívat ... číst dále

US Mint přiznává nedostatek stříbra

US Mint přiznává nedostatek stříbra

31. 5. 2021 - Autor: Jan Dvořák
Americký US Mint minulý týden vydala prohlášení týkající se vydávání stříbrných numismatických mincí. Zájemcům ... číst dále

Váš dodavatel rodinného stříbra - již od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garance zpětného výkupu.
Tradice
Více než 10 let na trhu.
Nejlepší ceny
stříbra v ČR.
Garance původu a ryzosti kovů.

Certifikace

Logo NGC - Numismatic Guaranty Corporation
Logo Puncovního úřadu - SILVERUM s.r.o. má s Puncovním úřadem uzavřenou dobrovolnou dohodu o internetových kontrolních nákupech. Kvalita a původ veškerého zboží našeho e-shopu je tedy pod přísnou kontrolou nezávislého orgánu státní správy.

Spolupracujeme

Logo US Mint
Logo Munze Osterreich
Logo Perth Mint
Logo Royal Canadian Mint
Logo Sunshine Mint
Logo The Royal Mint
Logo Česká Mincovna
Logo 24SAFE