Média & Blog

Byli jste u toho? Cena stříbra vzrostla o 4,9 procenta za týden

26. 9. 2016 - Autor: Jan Hájek

Když se ve středu 21.září graf ceny stříbra podíval k 19 dolarům, nastoupily opět nákupní objednávky. Investoři, kteří čekali na tento cenový pokles, aktivovali svoje nákupní příkazy. Cena stříbra okamžitě startovala na sever a tentýž den cena stříbra vzrostla až ke 20 dolarům za unci.

Cenové hladiny si investoři často hlídají. Zkušení investoři sice přikupují pravidelně pořád, ovšem když ceny drahých kovů aspoň na chvíli klesnou, tito investoři nakupují v daleko větších objemech. Tak tomu bylo ve zmíněný den, kdy graf stříbra rostl od 19 až téměř ke 20 dolarům, jak cenu stříbra tlačila vzhůru poptávka investorů.

Menší rafinérie v okamžitě avízovaly příděly na některé stříbrné slitky . Obě velké státní mincovny, Americká i Kanadská, ustály nápor kupců dobře. Stříbrné investiční mince jsou dodávány plynule, Silver Eagle i Maple Leaf. Velké objednávky, které minulý týden při poklesu ceny stříbra přišly, zvládla americká i kanadská mincovna lépe, než privátní rafinéři.

Americká mincovna prodala meziměsíčně 1.305.000 stříbrných mincí Silver Eagle . Také v burzovně obchodovaných stříbrných fondech máme hlášny pohyby: v pátek bylo do stříbrného fondu SLV přidáno 1.044.316 uncí stříbra. Ano, za jeden jediný den bylo do SLV přidáno tolik stříbra, co americká mincovna prodá za celý měsíc. Tento údaj je velmi alarmující.

Burzovní údaje COT jsou také zajímavé. Short pozice se zvýšily o 1.350.000 uncí stříbra, celkem se tedy obchodníci formálně zavázali dodat 484.7 milionů trojských uncí stříbra. Jde o tzv. papírové stříbro, kde fyzické dodání ani není možné – tolik disponibilního stříbra ani neexistuje. Kdyby totiž všichni držitelé těchto pozic trvali na dodání, vystartovala by cena stříbra jako raketa do nevídaných výšin. Jen na pokrytí pozic 4 největších burzovních držitelů těchto kontraktů by bylo zapotřebí téměř půlroční celosvětové produkce stříbra …

To vše se odrazilo v ceně stříbra. Během týden vzrostla cena stříbra o 4,9%, což je velký pohyb. Kdo tedy nakoupil předminulý týden, mohl po týdnu inkasovat zisk téměř 5%. Velký pohyb ceny zaznamenalo také zlato, když během jediného týdne vzrostlo o 2%. Co stojí za růstem ceny drahých kovů?

Šéfka americké centrální banky (FED) Janet Yellen sdělila, že úrokové sazby ponechává beze změn. Dodejme, že úrokové sazby jsou na minimech, čímž se FED pokouší udržet růst americké ekonomiky. Ovšem ruku v ruce s nízkými úrokovými sazbami jdou obavy z nástupu inflace. Proto se investoři připravují na možný propad trhů a návrat globální recese právě nákupy drahých kovů.

Ceny zlata a stříbra zatím rozhodně nejsou u svých maxim. Zlato je u 1337 dolarů, stříbro u 19,67 dolaru za unci. V době poslední globální ekonomické krize se ovšem cena zlata vyšplhala až k 1900 dolarům za unci a cena stříbra testovala hranici 50 dolarů. Stříbro je tedy na trzích za méně, než polovinu své ceny! A to je argument, který přesvědčil mnoho investorů, že investiční stříbro je nyní stále ještě levné.

E-BOOK ZDARMA

——-
Mohlo by Vás zajímat:

Švýcaři zvyšují pozice ve zlatě a stříbře

Stříbro je pod 20 dolary. Mince a slitky zmizely

Čekají nás krachy bank? Itálie varuje

Investiční stříbro: Budujeme osobní portfolio drahých kovů, 1. část

Zpět na články

Nejnovější články


Velká Británie má také co dělat s inflací

Velká Británie má také co dělat s inflací

18. 8. 2022 - Autor: Jan Dvořák
O vývoji ekonomiky ve Velké Británii se u nás moc nemluví, proto se nyní ... číst dále

Růst inflace se zpomalil. Zatím.

Růst inflace se zpomalil. Zatím.

15. 8. 2022 - Autor: Jindřich Walter
Červencová inflace ve výši 17,5 % představuje maximum od prosince 1993 a její růst ... číst dále

Moody’s sice snížila výhled ratingu ČR, přesto se držíme na vysoké úrovni

Moody’s sice snížila výhled ratingu ČR, přesto se držíme na vysoké úrovni

11. 8. 2022 - Autor: Jiří Jánský
Mezinárodní ratingová agentura Moody’s snížila výhled ratingu u ČR ze stabilního na negativní. Rating ... číst dále

ČNB poprvé po roce nezvýšila úrokové sazby

ČNB poprvé po roce nezvýšila úrokové sazby

8. 8. 2022 - Autor: Jan Dvořák
Na svém čtverečním zasedání Bankovní rada nezvýšila po roce úrokové sazby. Zajímavé je, že ... číst dále

Inflace v eurozóně stále pokračuje v růstu

Inflace v eurozóně stále pokračuje v růstu

4. 8. 2022 - Autor: Jindřich Walter
Inflace v eurozóně i nadále pokračuje v dosahování historických maxim, červencová činí 8,9 % (v červnu ... číst dále

Váš dodavatel rodinného stříbra - již od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garance zpětného výkupu.
Tradice
Více než 10 let na trhu.
Nejlepší ceny
stříbra v ČR.
Garance původu a ryzosti kovů.

Certifikace

Logo NGC - Numismatic Guaranty Corporation
Logo Puncovního úřadu - SILVERUM s.r.o. má s Puncovním úřadem uzavřenou dobrovolnou dohodu o internetových kontrolních nákupech. Kvalita a původ veškerého zboží našeho e-shopu je tedy pod přísnou kontrolou nezávislého orgánu státní správy.

Spolupracujeme

Logo US Mint
Logo Munze Osterreich
Logo Perth Mint
Logo Royal Canadian Mint
Logo Sunshine Mint
Logo The Royal Mint
Logo Česká Mincovna
Logo 24SAFE