Média & Blog

Burza Drahých Kovů – postřehy pro uživatele

23. 4. 2020 - Autor: Jindřich Walter

Před několika dny jsme spustili modernizovanou BDK a máme na ni velmi dobré ohlasy. Děkujeme všem za podnětné připomínky a nápady. Některé jsme již stačili zapracovat, další jsou v pořadí. Stále je na systému co vylepšovat a snažíme se, vše doladit k naprosté dokonalosti.

 

Trh s fyzickými drahými kovy, především se stříbrem, je stále výrazně ovlivněn situací kolem Covid19. Nejlikvidnější produkty jsou proto v našem e-shopu nyní nedostupné. Pokud obdržíme z mincovny nějakou novou zásilku, jde o relativně malé množství, které se okamžitě vyprodá. A tento stav bude pravděpodobně pokračovat ještě nějakou dobu. Nové stříbro prostě není. Máme ho nakoupené a uložené u rafinérů, nelze ho ale dostat do ČR.

 

BDK se tak během pandemie stala jediným místem, kde lze vybírat ze širší nabídky drahých kovů. Najdete tam různou numizmatiku, investiční stříbro i zlato, mince a slitky. Paradoxně je to nyní likvidnější platforma pro nákup kovu než e-shop. A to není vůbec špatně. Podařilo se tak nastartovat sekundární trh, který tu dlouho chyběl. Nyní lze stříbro a zlato nejen nakoupit, ale kdykoli i výhodně prodat. Díky zkušenostem našich specialistů a možnostem laboratorního testování je riziko koupě z druhé ruky minimální.

 

A s tím souvisí jedna důležitá věc. Aby Vaše nabídky na BDK byly atraktivní a rychle si našly protistranu, je vhodné dodržet několik pravidel. Ty nejpodstatnější, kde prodejci často dělají chyby, je třeba připomenout. Pokud je totiž nedodržíte, zbytečně si prodlužujete dobu prodeje, případně Vaše nabídka zůstane „na ocet“. To je jistě škoda, když stačí relativně málo.

 

  1. Vkládejte dostatečné množství kvalitních obrázků. Minimálně líc a rub, pokud je součástí i obal, tam ještě foto celku nebo krabičky-pouzdra. Fotografie pouze reálné a s dostatečným rozlišením. Moderní mobily umí udělat velmi dobré snímky, stačí jen zboží správně nasvítit a dát si pozor, aby nedošlo k rozmazání.

 

Vžijte se do situace kupujícího. Nabídka s nedostatečným zobrazením nabízeného produktu není atraktivní. Nemusí být jasný stav zboží.

 

  1. Do nabídek pište alespoň to, o jaký produkt se přesně jedná a přidejte jeho popis. Ne každý kupující se orientuje v drahých kovech tak, aby si sám nalezl na internetu parametry např. nějaké mince. Uvádějte vždy ryzost kovu. Především je to nutné u ražeb, kde není tato stěžejní hodnota vidět přímo z fotografie.

 

Nabídky s detailnějším popisem jsou důvěryhodnější a osloví i méně zkušené zájemce.

 

  1. BDK má mnoho uživatelů jak v Česku, tak na Slovensku. Jak známo, jde o země s různými měnami (CZK a EUR). Systém sice umožňuje omezit nabídku jen na jednu měnu, není to ale praktické a zbytečně se tím zmenšuje okruh možných kupců. Pokud tedy máte jako prodejce dva bankovní účty, každý pro jednu z měn, určitě je do systému zadejte oba. Kupující si pak může vybrat svou měnu a nebude riskovat zbytečnou konverzi.

 

Vedení EUR účtů v Česku nabízí mnoho bank zcela zdarma. Není proto důvod, proč by si ho každý prodejce nezaložil. Na Slovensku je situace podobná, působí tam i české banky s CZK účty (např. Fio).

 

  1. Přizpůsobujte občas cenu nabídky trhu. Dnešní situace je extrémně volatilní. Pokud zadáte např. požadovanou fixní sumu příliš vysokou a nebudete ji upravovat, Vaše nabídka nebude atraktivní, neprodá se. Výhodou BDK je to, že můžete jednoduše své nabídky editovat a přizpůsobovat. Lze též cenu navázat na spot.

 

Vidíme to v administraci velmi přehledně. Nabídky za rozumnou tržní cenu se často na BDK ani neohřejí. Předražené ležáky propadají níže a níže, nikdo o ně nezavadí. „Dlouhá životnost“ nabídky asi není účel, proč kov inzerujete, že?

 

 

Tolik hlavní aktuální postřehy k Burze Drahých Kovů. Další naleznete v sekci FAQ na webu zde: https://BurzaDrahychKovu.cz/faq.html

 

Tým BDK Vám děkuje za přízeň a přeje mnoho úspěchů, štěstí a hlavně pevné zdraví.

 

 

Zpět na články

Nejnovější články


Německá ekonomika letos neporoste

Německá ekonomika letos neporoste

28. 4. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Německá vláda oznámila 24. dubna 2025 snížení odhadu růstu pro rok 2025 na čistou ... číst dále

Dramatický týden na trhu se zlatem: Vývoj od 16. do 23. dubna 2025

Dramatický týden na trhu se zlatem: Vývoj od 16. do 23. dubna 2025

24. 4. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Cena zlata zaznamenala v posledním týdnu výrazné pohyby, které byly ovlivněny řadou globálních faktorů. Ve ... číst dále

Evropská centrální banka opět snížila úrokové sazby o 0,25 %

Evropská centrální banka opět snížila úrokové sazby o 0,25 %

21. 4. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Ve čtvrtek 17. dubna 2025 Evropská centrální banka (ECB) nečekaně jednomyslně rozhodla o snížení ... číst dále

Zlato dosahuje historického maxima. Po cestě i 110100000101 USD.

Zlato dosahuje historického maxima. Po cestě i 110100000101 USD.

17. 4. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Včera cena zlata prolétla hranicí 3 300 dolarů za unci. Protože mě baví čísla, snažil ... číst dále

Zlatý důchod je bezpečný přístav pro Vaše finance

Zlatý důchod je bezpečný přístav pro Vaše finance

14. 4. 2025 - Autor: Jan Dvořák
V dobách ekonomické nejistoty mnoho investorů hledá způsoby, jak ochránit své úspory před inflací ... číst dále

Váš dodavatel rodinného stříbra - již od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garance zpětného výkupu.
Tradice
Více než 10 let na trhu.
Nejlepší ceny
stříbra v ČR.
Garance původu a ryzosti kovů.

Certifikace

Logo NGC - Numismatic Guaranty Corporation
Logo Puncovního úřadu - SILVERUM s.r.o. má s Puncovním úřadem uzavřenou dobrovolnou dohodu o internetových kontrolních nákupech. Kvalita a původ veškerého zboží našeho e-shopu je tedy pod přísnou kontrolou nezávislého orgánu státní správy.

Spolupracujeme

Logo US Mint
Logo Munze Osterreich
Logo Perth Mint
Logo Royal Canadian Mint
Logo Sunshine Mint
Logo The Royal Mint
Logo Česká Mincovna
Logo 24SAFE