Média & Blog

Shrnutí aktuální situace na trhu s fyzickými drahými kovy.

16. 3. 2020 - Autor: Jindřich Walter

V důsledku současné situace okolo Covid-19 a zintenzivnění protiopatření přijatých mnoha zeměmi i naší vládou bylo zrušeno velké množství letů a omezen pohyb osob. To způsobuje masivní zpoždění při přepravě. Průběžně dostáváme od mincoven i globálních přepravců zprávy, že plánované termíny distribuce jsou odloženy nebo pozastaveny, do doby platnosti restrikcí. Situace se navíc každou hodinu mění a nelze tedy ani spolehlivěji cokoli plánovat a předvídat.

 

Do již tak komplikované mezinárodní situace vstupuje ještě naše vláda, která zavádí další vnitrostátní omezení. Pokud situaci sledujete, jistě chápete, podobné podmínky nemají v novodobé historii obdoby. Z hlediska práva pak jsou splněny všechny podmínky pro tzv. vyšší moc.

 

Vzhledem k aktuálnímu vývoji na trhu jsme byli nuceni do odvolání přijmout následující opatření:

 

  1. Zastavujeme možnost fixací stříbrných mincí, stříbrných slitků a cihel. Rafinéři nestíhají pokrývat extrémně zvýšenou poptávku a nejsou schopni ani odesílat do EU.
  2. Zastavujeme možnost objednávek na dobírku. Zásilky se nám totiž poslední dobou často vrací jako nevyzvednuté s tím, že někteří klienti to zdůvodňují karanténou a podobně. Kov pak nemáme ani zaplacený, ani ho nemůžeme nabídnout jiným zájemcům.

 

Situaci neustále sledujeme a budeme Vás průběžně informovat o dalším vývoji.

 

Děkujeme za pochopení.

 

 

Zpět na články

Nejnovější články


Drahé kovy i nadále rostou

Drahé kovy i nadále rostou

15. 9. 2025 - Autor: Jan Dvořák
V posledních dnech sledujeme, jak se cena zlata drží poblíž historických maxim. Zlato prolétlo ... číst dále

Inflace pokračuje ve zpomalování

Inflace pokračuje ve zpomalování

11. 9. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Český statistický úřad zveřejnil data o inflaci za srpen 2025. Potvrzuje se tak trend, ... číst dále

Vývoj cen zlata a stříbra na amerických trzích

Vývoj cen zlata a stříbra na amerických trzích

8. 9. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Tento týden jsem se rozhodl věnovat obchodování se zlatem a stříbrem v závěru minulého ... číst dále

Zlato láme rekordy a míří k 3600 dolarům, stříbro nad 40 dolary. Táhnou ho slabá data z USA a sázky na nižší sazby

Zlato láme rekordy a míří k 3600 dolarům, stříbro nad 40 dolary. Táhnou ho slabá data z USA a sázky na nižší sazby

4. 9. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Cena zlata ve středu pokračovala ve svém rekordním růstu poté, co v úterý poprvé ... číst dále

Změna v rezervách centrálních bank, zlato výrazně posílilo

Změna v rezervách centrálních bank, zlato výrazně posílilo

1. 9. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Poprvé za téměř 30 let drží zahraniční centrální banky více zlata než amerických státních ... číst dále

Váš dodavatel rodinného stříbra - již od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garance zpětného výkupu.
Tradice
Více než 10 let na trhu.
Nejlepší ceny
stříbra v ČR.
Garance původu a ryzosti kovů.

Certifikace

Logo NGC - Numismatic Guaranty Corporation
Logo Puncovního úřadu - SILVERUM s.r.o. má s Puncovním úřadem uzavřenou dobrovolnou dohodu o internetových kontrolních nákupech. Kvalita a původ veškerého zboží našeho e-shopu je tedy pod přísnou kontrolou nezávislého orgánu státní správy.

Spolupracujeme

Logo US Mint
Logo Munze Osterreich
Logo Perth Mint
Logo Royal Canadian Mint
Logo Sunshine Mint
Logo The Royal Mint
Logo Česká Mincovna
Logo 24SAFE