Loňský vývoj poměru cen zlata a stříbra
Na konci roku jsme dostali zvýšené množství otázek, s odvoláním se na loňský vývoj cen obou drahých kov, zda je pro investice výhodnější zlato či stříbro. Podíváme se tedy na loňský vývoj poměru jejich cen.
Rozdíl mezi počátečním a konečným stavem poměru činí 10 % ve prospěch zlata. Po jarním poklesu poměru a dosažení minima 64,2 v březnu loňského roku došlo k růstu. Do konce roku ukazatel vzrostl o 22 %. Ve srovnání s rokem 2021 se jedná o menší volatilitu, než v roce 2020. Tehdy v březnu 2020 došlo ke skokovému zvýšení z 80 na necelých 126. Koncová hodnota 2021 odpovídá úrovni února 2020.
V letošním roce bude zajímavé tento ukazatel sledovat.
Zde lze připomenout Stříbrné účty, nabízející nákupy zlata i stříbra vždy na začátku měsíce, první letošní nákup je zde. Vše bude realizováno v ročníku 2022.
Zpět na články
Nejnovější články

Německá ekonomika letos neporoste
28. 4. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Německá vláda oznámila 24. dubna 2025 snížení odhadu růstu pro rok 2025 na čistou ... číst dále

Dramatický týden na trhu se zlatem: Vývoj od 16. do 23. dubna 2025
24. 4. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Cena zlata zaznamenala v posledním týdnu výrazné pohyby, které byly ovlivněny řadou globálních faktorů. Ve ... číst dále

Evropská centrální banka opět snížila úrokové sazby o 0,25 %
21. 4. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Ve čtvrtek 17. dubna 2025 Evropská centrální banka (ECB) nečekaně jednomyslně rozhodla o snížení ... číst dále

Zlato dosahuje historického maxima. Po cestě i 110100000101 USD.
17. 4. 2025 - Autor: Jan Dvořák
Včera cena zlata prolétla hranicí 3 300 dolarů za unci. Protože mě baví čísla, snažil ... číst dále

Zlatý důchod je bezpečný přístav pro Vaše finance
14. 4. 2025 - Autor: Jan Dvořák
V dobách ekonomické nejistoty mnoho investorů hledá způsoby, jak ochránit své úspory před inflací ... číst dále
Silverum!




Certifikace


Spolupracujeme







