Fed: pro letošek hotovo
Ve středu snížil Fed v souladu se všemi očekáváními sazby o 25 bp. Podle vyjádření J. Powella by se sazby do konce roku nemusely měnit. Fed by zasáhl pouze v případě, že by ekonomika přestávala růst.
Z deseti hlasujících členů bylo pro snížení sazeb 7 z nich, dva byli pro ponechání sazeb na stávající úrovni, jeden pro snížení sazeb o půl procentního bodu. J. Powell dále prohlásil, že než záporné úroky, raději by spustil novou vlnu kvantitativního uvolňování, protože minulé vlny se z jeho pohledu osvědčily.
Ceny drahých kovů reagovaly poklesem a vytvořily zajímavé nákupní příležitosti. Po vydání prohlášení klesla cena zlata až na úroveń 1.482 dolarů za unci. Během následné tiskové konference J. Powell zmínil možnost budoucí vlny kvantitativní uvolňování. V reakci na to došlo k růstové korekci a v úterý kolem 10 hodiny večer našeho času se cena zlata pohybovala o 11 dolarů výše.
Na závěr opět přikládáme prohlášení Fedu spolu s vyznačenými změnami oproti minulému, je jich velmi málo.

Zpět na přehled článků
Silverum!
Spolupracujeme
Další obchodní partneři: Česká národní banka, Česká mincovna






















