Drahé kovy korigují, Maple Leaf zvítězil

12. 6. 2017 :: Autor: Jan Hájek

Odraz od cenových maxim na drahých kovech tradičně přivábil investory. Cena zlata se zastavila pod psychologickou hranicí 1300 dolarů za unci, aby týden uzavřela těsně nad 1266 dolary. Také investiční stříbro se zastavilo pod 18 dolary a v závěru týdne se dostalo téměř na 17 dolarů.

 

Investorská poptávka okamžitě ožila. Investory stimuloval především dvouprocentní diskont na stříbře. V pátek se objednávky stříbrných mincí a stříbrných slitků přibližně ztrojnásobily. Největší objemy byly tentokrát ve stříbrných mincích Maple Leaf, kterých se prodalo 3,5 násobek denního průměru. Stříbné slitky jednoznačně vede desetiuncový slitek Canadian Royal Mint.

 

Zlaté mince tentokrát ovládly 1/4 uncové zlaté mince Gold Eagle. Zároveň jsme zaznamenali nárůst objednávek u kvalitního provedení Gold Buffalo v dřevěných dárkových etujích s certifikací původu.

 

Meziročně je ovšem zlato dražší o 10%, zatímco stříbro za posledních 12 měsíců připsalo 8%. Tím lze vysvětlit větší objemy u objednávek stříbra, investoři zjevně hodnotí stříbro jako podceněné a nakupují je.

 

E-BOOK ZDARMA

 

Mohlo by Vás zajímat:
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).